Pasaules U-20 hokeja čempionāta augstākās divīzijas ceturtdaļfināla spēlēs trešdien vietu pusfinālos nodrošināja ASV un Krievijas izlases.

Tiesības spēlēt pusfinālos jau iepriekš bija nodrošinājušas priekšsacīkšu turnīra apakšgrupu uzvarētājas Kanādas un Zviedrijas valstsvienības. Trešdien tika noskaidroti pēdējie divi pusfinālisti.

Krievijas hokejisti ceturtdaļfinālā ar rezultātu 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0)  smagā cīņā pēcspēles metienos pārspēja Šveices vienību.

Uzvarētājiem ar vārtu guvumiem izcēlās Aleksandrs Koklačovs, Mihails Grigorenko un Ņikita Kučerovs, kurš realizēja arī uzvaru nesošo pēcspēles metienu. Savukārt Šveices vienībā precīzi meta Kristofs Bertšijs, Martins Ness un Svens Andrigeto.

Tikmēr otrā ceturtdaļfinālā ASV U-20 hokejisti ar rezultātu 7:0 (1:0, 5:0, 1:0) sagrāva Čehijas vienaudžus. Uzvarētājiem trīs vārtus guva Džons Gudro, divas reizes pretinieku vārtsargu pārspēja Railijs Barbers, bet pa vieniem vārtiem guva Tīdžejs Milers un Raiens Hartmans.

Pusfinālā Kanāda spēkosies ar ASV, bet otrā pārī būs Zviedrijas un Krievijas izlases.

Tikmēr pirmajā spēlē par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta elitē Somijas izlase ar rezultātu 8:0 (1:0, 2:0, 5:0) pārliecinoši pieveica Vācijas vienaudžus.

Atgādinām, ka ceturtdien spēli par izdzīvošanu aizvadīs arī Latvijas U-20 izlase, kas spēkosies ar Slovākiju.