Latvijas U-20 hokeja izlase ceturtdien pirmajā spēlē par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā ar rezultātu 3:5 (1:1, 0:2, 2:2) piekāpās Slovākijas vienaudžiem.

Latvijas izlasē ar vārtu guvumiem izcēlās Kārlis Ozoliņš, Ņikita Jevpalovs un Edgars Kulda, kamēr uzvarētājiem pa diviem vārtiem guva Marko Dano un Andrejs Birešs.

Lai saglabātu vietu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā, Latvijas hokejistiem piektdien nepieciešama uzvara pār Vāciju.

Latvijas izlase spēles otrajā minūtē izvirzījās vadībā, kad pēc Riharda Bukarta piespēles ripu vārtos radīja Kārlis Ozoliņš. 12.minūtē Nikolajs Jeļisejevs saņēma divu minūšu noraidījumu, bet Latvija mazākumu izturēja, tomēr trīs sekundes pēc tā beigām Slovākija panāca izlīdzinājumu 1:1, Elvja Merziļikina sargātajos vārtos precīzi metot Andrejam Birešam.

Otrā perioda pirmajās desmit minūtēs rezultāts nemainījās, bet spēles 31.minūtē Slovākijas U-20 izlasi vadībā izvirzīja Tomašs Mikušs. Divas minūtes vēlāk Ņikita Jevpalovs saņēma divu minūšu noraidījumu, un mazākumā Latvija zaudēja vēl vienus vārtus, kad precīzi Slovākijai meta Marko Dano. Latvijas izlases galvenais treneris Leonīds Tambijevs nekavējoties veica vārtsarga maiņu, Merzļikina vietā vārtos stājoties Ivaram Punnenovam.

Trešā perioda sestajā minūtē Jevpalovs pēc Teodora Bļugera un Kriša Lipsberga piespēlēm guva vārtus un panāca rezultātu 2:3, bet tūlīt Nikolajs Jeļisejevs atstāja savu komandu mazākumā. Mazākumā Latvija veiksmīgi aizsargājās, un trešdaļas vidū Edgars Kulda ar precīzu metienu pēc Edgara Siksnas un Jevpalova piespēlēm panāca neizšķirtu (3:3).

Turpinājumā slovāki nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas, tomēr šīs iespējas palika neizmantotas. Spēles 55.minūtē Birešs atguva Slovākijas izlasei vadību, bet spēles izskaņā Punnenovs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju un Dano ripu raidīja tukšos vārtos, panākot spēles gala rezultātu.

Atgādinām, ka apakšgrupu turnīra četrās spēlēs Latvijas hokejisti piedzīvoja četrus zaudējumus.

"Izdzīvošanas grupā" ir četras komandas – Somija, Slovākija, Vācija un Latvija, kuras ņem līdzi izcīnītos punktus no apakšgrupu turnīra mača pret otru vienību no savas grupas.

Šobrīd "izdzīvošanas grupas" kopvērtējumā Somijai ir seši punkti divās spēlēs, Slovākijai pieci punkti divās spēlēs, Vācijai viens punkts vienā spēlē, bet Latvija pagaidām divās spēlēs ir bez punktiem. Augstāko divīziju pametīs "izdzīvošanas grupas" pēdējās vietas īpašniece.

Pirmajā šīs grupas spēlē Somija ar rezultātu 8:0 sagrāva Vāciju.

Latvijas U-20 hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātā:

Vārtsargi: Elvis Merzļikins (HC Lugano, Šveice), Ivars Punnenovs (Kloten Flyers), Vadims Miščuks (Liepājas Metalurgs);

Aizsargi: Edgars Siksna (Liepājas Metalurgs), Pauls Zvirbulis (HK Rīga), Krišs Lipsbergs (HK Rīga), Edmunds Augstkalns (HK Rīga), Patriks Škuratovs (HK Rīga), Rinalds Rosinskis (Prince George Cougars, WHL), Kristaps Nīmanis (Red Ducks, Somija);

Uzbrucēji: Nikolajs Jeļisejevs (HK Rīga), Rihards Bukarts (HK Rīga), Edgars Kurmis (HK Rīga), Andris Siksnis (HK Rīga), Artūrs Ševčenko (HK Rīga), Lauris Rancevs (HK Rīga), Artūrs Kuzmenkovs (Liepājas Metalurgs), Kārlis Ozoliņš (Liepājas Metalurgs), Toms Andersons (HC Bern), Teodors Bļugers (Minnesota St. Univ., NCAA), Roberts Lipsbergs (Seattle Thunderbirds, WHL), Edgars Kulda (Edmonton Oil Kings, WHL), Ņikita Jevpalovs (Blainville-Boisbriand, QMJHL).