Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase otrdien ar pārliecinošu uzvaru sāka Tallinā notiekošo Eiropas čempionātu.

C apakšgrupas pirmajā spēlē Latvijas basketbolisti ar rezultātu 87:59 (20:18, 21:18, 23:9, 23:14) apspēlēja Izraēlas vienaudžus.

Latvijas U-20 izlasē rezultatīvākais bija Ingus Jakovičs, kurš guva 26 punktus, 17 punkti Kaspara Vecvagara kontā, 15 punktus pievienoja Jānis Bērziņš, bet Roberts Stumbris izcēlās ar 11 punktiem.

Spēles sākumā Latvijas basketbolisti nonāca iedzinējos ar 4:12, bet līdz pirmās ceturtdaļas beigām izdevās atspēlēties un izvirzīties vadībā ar 20:18. Mača turpinājumā latvieši palielināja savu pārsvaru līdz deviņiem punktiem (41:32), tomēr pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 41:36.

Trešajā ceturtdaļā latvieši prata panākt pat 15 punktu pārsvaru, kuru līdz ceturkšņa beigām izdevās vēl palielināt (64:45). Noslēdzošajās desmit minūtēs spēles ritējums nemainījās, Latvija palielināja pārsvaru un izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Nākamajās C grupas spēlēs Latvijas basketbolisti spēkosies ar Krieviju, Bulgāriju, un Spāniju. Apakšgrupu pirmo trīs vietu ieguvēji turpinās cīņu par medaļām, divas pārējās komandas spēlēs par 13. līdz 20.vietu.