FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) sezonas otrais posms "Rally Sweden" noslēdzies ar Somijas ekipāžas Esapekas Lapi / Jannes Ferma uzvaru, "Hyundai" duetam izcīnot savu otro uzvaru WRC karjerā. Otrā vieta "Toyota Gazoo Racing" pilota Elfina Evansa ekipāžai. Rallija izskaņā iemesls svinībām arī "M-Sport Ford" , kuras pilota Adriena Furmo ekipāžai pirmais goda pjedestāls karjerā.

Pēc pirmā rallija ātrumposma ceturtdienas vakarā pirmā trijnieka pozīcijās ierindojās trīs "Toyota Gazoo Racing" piloti Kalle Rovanpera, Takamoto Katsuta un Elfins Evanss. Notikumiem un pavērsieniem bagāta bija Zviedrijas rallija pirmā pilnā diena. Neskatoties uz to, ka pirmais aplis piektdienas iesākumā tika veikts salīdzinoši apmierinošos laika apstākļos, rallija ceturtajā ātrumposmā iespaidīgajās sniega kupenās iestiga gan igaunis Ots Tanaks (Hyundai), gan pēdējo divu gadu pasaules čempions, soms Kalle Rovanpera, pēc kuru neveiksmēm uz "Rally Sweden" līderpozīciju pacēlās Katsuta. Pēcpusdienā visu vēl vairāk sarežģīja ne vien tumsas iestāšanās, bet arī pamatīgais sniegputenis. Ekipāžām, kas startēja pirmās, nācās pamatīgi šķūrēt sniegu, līdz ar to vēlāk startējošie autosportisti spēja uzrādīt labākus laikus. Tādējādi piektajā ātrumposmā absolūti ātrāko laiku uzstādīja WRC2 čempionātā startējošais igaunis Georgs Linnamē ("Toyota GR Yaris Rally2"), bet viņam sekoja vēl viens WRC2 pilots Olivers Solbergs ("Škoda Fabia RS Rally2"). Arī turpmākie piektdienas ātrumposmi sagādāja vairums izaicinājumu, dienas izskaņā vēlreiz mainoties rallija līderiem, šoreiz ātrākās ekipāžas godu Esapekam Lapi, kuram 3,2 sekunžu pārsvars pār Katsutu. Tikmēr kopvērtējuma trešajā pozīcijā starp vadošajām WRC kategorijas mašīnām iespraucās Solbergs ar "Rally2" auto.

Rallija sestdiena pienāca ar skaidru un saulainu laiku, ļaujot skatītājiem pilnvērtīgi izbaudīt pasaules čempionāta posma krāšņumu. Dienas laikā ekipāžām bija jāveic septiņi ātrumposmi, un lai gan Katsuta bija uzsācis pakaļdzīšanos līderim, samazinot atstatumu līdz 0,9 sekundēm, jau dienas otrajā ātrumposmā kļūdījās arī japāņu pilots, iestiegot pamatīgā sniega kupenā. Pēc Katsutas avārijas drošā līderpozīcijā nokļuva Lapi, tuvāko sekotāju apsteidzot par vairāk nekā 90 sekundēm. Tikmēr par pozitīviem mirkļiem "M-Sport Ford" nometnē parūpējās Adriens Furmo, kurš rallija 11. ātrumposmā uzrādīja absolūti labāko rezultātu. Dienas noslēgumā Lapi tuvāko sekotāju Furmo apsteidza par 1 minūti 6,3 sekundēm. Otrajā pozīcijā Furmo, bet trešajā vietā ierindojās Evanss.

Svētdienas noslēdzošos trīs ātrumposmus droši veica Lapi, izcīnot vien savu otro uzvaru karjerā (Lapi pirmo uzvaru guva 2017. gada "Rally Finland"). Otro vietu rallijā saglabāja Elfins Evanss, savukārt trešā vieta rallijā un pirmais goda pjedestāls karjerā francūzim Adrienam Furmo.

Rallija noslēdzošajā "Power Stage" ātrumposmā par neveiksmēm iepriekšējās dienās revanšējās Rovanpera, kurš, uzrādot ātrāko laiku, tika pie maksimālajiem pieciem punktiem, četrus punktus ieguva Evanss, bet 3 punkti sezonas pirmā posma uzvarētājam un čempionāta kopvērtējuma līderim Tjerī Noivilam (Hyundai).

"Neticami lieliski! Ļoti lieliski. Tiecos pēc šīs otrās uzvaras kādu laiku... Gribētu teikt paldies daudziem, bet noteikti aizmirsīšu kādam pateikties. Noteikti paldies jāsaka Sirilam (Abiteboulam), ka viņš mani paturēja komandā. Paldies komandai, ģimenei, draugiem!" sajūsmu pēc finiša neslēpa rallija uzvarētājs Esapeka Lapi.

Aizraujošas cīņas, kā ierasts, vērojamas bija WRC2 čempionātā, vairākām ekipāžām atsevišķos ātrumposmos uzrādot ļoti konkurētspējīgus rezultātus arī absolūtajā ieskaitē. Līdz rallija izskaņai pamatīgu minūtes un 19,7 sekunžu pārsvaru izdevās sakrāt 2003. gada WRC čempiona Petera Solberga dēlam Oliveram Solbergam, izcīnot uzvaru savā māju rallijā, turklāt finišējot piektajā vietā rallija absolūtajā ieskaitē. Savukārt cīņā par otro vietu vien par nieka 2,5 sekundēm tuvāko sekotāju Linamē apsteidza soms Sāmi Pajari ("Toyota GR Yaris Rally2").

WRC čempionāta kopvērtējumā Noivils saglabā līderpozīciju ar 48 punktiem, bet vien par trīs punktiem atpaliek Evanss, kamēr ar lielisku sniegumu Zviedrijā uz trešo vietu nu pakāpies ir Furmo. Komandu kopvērtējumā "Toyota Gazoo Racing" un "Hyundai" komandas dala pirmo pozīciju ar 87 punktiem, savukārt "M-Sport Ford" vienība ar 47 punktiem ierindojas trešajā vietā.

Nākamajā FIA pasaules rallija čempionāta posmā dalībnieki no Zviedrijas ziemas pārcelsies uz daudz siltākiem klimatiskajiem apstākļiem, 28. – 31. martā veicot "Safari Rally Kenya" posmu Āfrikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!