Foto: Latvijas Hokeja federācija

Starptautiskās ledus hokeja federācijas (IIHF) kongresā, Tamperē (Somija), ceturtdien, 26. maijā Latvija un Somija kopīgi prezentēja savu pieteikumu 2023. gada Pasaules čempionātam hokejā.

Latvijas un Somijas kopīgi iesniegtais pieteikums ir vienīgais oficiāli IIHF apstiprinātais piedāvājums rīkot 2023. gada pasaules čempionātu, apgalvo LHF.

Sākotnēji savu pieteikumu rīkot 2023. gada pasaules čempionātu bija arī iesniegusi Ungārija un Slovēnija, taču pēc tam oficiāli atsauca savu dalību. Ceturtdienas vakarā gan publiskā telpā parādījās informācija, ka Ungārija pēdējā brīdī mēģina atgūt kandidātes statusu 2023. gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanai.

Rīgas un Tamperes pieteikumu šodien prezentēja 2022. gada PČ orgkomitejas prezidents Harri Nummela, Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis un IIHF Padomes locekļi - Heikki Hietanen un Viesturs Koziols.

IIHF kongresa dalībnieki par Latvijas un Somijas kopīgo pieteikumu balsos piektdien, 27. maijā.

Ja Rīga un Tampere iegūs tiesības rīkot pasaules čempionātu, tad 2023. gada pasaules meistarsacīkstes norisināsies "Arēna Rīga" un "Nokia Arena".

IIHF padome aprīlī atņēma Krievijai tiesības rīkot 2023. gada pasaules hokeja čempionātu Sanktpēterburgā. Tiesa, paziņojumā kā iemesls nebija pieminēts Krievijas iebrukums Ukrainā vai vispār šāda kara norise.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!