Latvietis Dāvis Bertāns naktī uz pirmdienu guva 14 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, kurā Šarlotas "Hornets" piedzīvoja zaudējumu.

"Hornets" izbraukumā ar 106:111 (29:27, 19:25, 27:30, 31:29) piekāpās Toronto "Raptors", piedzīvojot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 25:46 minūtes, kas ir viņa ilgākais spēles laiks šajā sezonā. Latvietis iemeta 14 punktus, jo grozā raidīja vienu (1/2) divpunktu metienu un četrus (4/9) trīspunktniekus. Tāpat uzbrucēja kontā trīs atlēkušās bumbas, viena pārtverta piespēle, divi bloki, viena kļūda, trīs piezīmes un +/- rādītājs +7, kas bija labākais komandā.

Latvijas basketbolistam šajā mačā bija liela loma, turklāt ceturto ceturtdaļu viņš nospēlēja bez maiņām. Noslēdzošajā ceturksnī Šarlota turklāt veica 14:2 izrāvienu (no 89:100 līdz 103:102), svarīgu lomu nospēlējot tieši Bertānam.

Tieši latvietis ātrajā uzbrukumā nedaudz vairāk kā minūti pirms pamatlaika beigām ar trīspunktnieku izvirzīja "Hornets" vadībā ar 103:102.

Pēc tam ar soda metieniem "Raptors" vadību atguva vēlreiz un pēcāk panāca arī 106:103. Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas 22 sekundes, pēc Šarlotas minūtes pārtraukuma tieši Bertāns izpildīja trīspunktnieku, taču tas lidoja mērķim secen, un turpinājumā Toronto nodrošināja uzvaru.

"Hornets" sastāvā rezultatīvākais ar 26 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām bija debitants Brendons Millers, bet Mailzs Bridžess pievienoja 20 punktus un deviņas bumbas zem groziem.

Savukārt "Raptors" rindās ar 23 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām atzīmējās Ārdžejs Barets, kamēr 22 punkti un 11 rezultatīvas piespēles Imanuelam Kviklijam.

Citā spēlē Kristaps Porziņģis kreisās kājas augšstilba muskuļa sasituma dēļ vēroja no malas, kā Bostonas "Celtics" savā laukumā ar 140:88 (44:22, 38:16, 33:24, 25:26) sagrāva Goldensteitas "Warriors", tiekot pie 11. uzvaras pēc kārtas. Tā kādai no komandām ir garākā uzvaru sērija šosezon.

Jau pēc pirmā puslaika "Celtics" atradās vadībā ar 44 punktu pārsvaru (82:38). Uzvarētājiem 29 punktus iemeta Džeilens Brauns, no tiem 19 jau pirmajā ceturtdaļā, bet 27 punktus pievienoja Džeisons Teitums. Savukārt "Warriors" jau ātri vien pārstāja spēlēt bez saviem līderiem, kamēr rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Lesters Kinunjess.

"Celtics" ar 48 uzvarām 60 spēlēs ir ne tikai Austrumu konferences, bet arī visas līgas pārliecinoša līdere. Savukārt "Hornets" ar 15 panākumiem 61 mačā austrumos ir 13. vietā.