Latvijas izlases basketbolists Rodions Kurucs otrdien 2020./2021. gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonas pirmajā spēlē Bruklinas "Nets" sastāvā atzīmējās ar precīzu trīspunktnieku, kad spēles liktenis jau bija sen izlemts.

Bruklinas "Nets" komanda ar rezultātu 125:99 (40:25, 23:20, 36:26, 26:28) mājās sagrāva Goldensteitas "Warriors" vienību.

Kurucs spēlē iesaistījās septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām, realizējot vienīgo izpildīto tālmetienu, kā arī tiekot pie vienas atlēkušās bumbas.

Vien pašā spēles sākumā pēc diviem precīziem Stefena Karija soda metieniem un NBA debitanta Džeimsa Vaizmena bumbas trieciena grozā no augšas vadībā izvirzījās "Warriors" komanda. Septītās minūtes izskaņā pēc Herisa trīspunktu metiena rezultāta starpība sasniedza 15 punktus (26:11), bet pirmās ceturtdaļas beigās iesniedzās trešajā desmitā.

Vairāk nekā 30 punkti komandu starpā pirmoreiz bija trešās ceturtdaļas piektajā minūtē, kad trīspunktu metienu grozā raidīja Spensers Dinvidijs, panākot 80:49, bet lielākais pārsvars spēlē – 38 punkti – tika sasniegts mača 42. minūtē pēc kārtējā "Nets" vienības trīspunktu metiena – rezultāts 116:78.

Mirkli pirms tam laukumā bija devies arī Kurucs, kurš laukumā palika līdz fināla svilpei. Savus vienīgos punktus mačā viņš pēc Brūsa Brauna piespēles guva ar trīspunktnieku minūti un 21 sekundi pirms mača beigām, panākot rezultātu 123:96 mājinieku labā.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 26 punktiem bija Kairijs Ērvings. Pirmo reizi "Nets" kreklā pret savu bijušo komandu spēlēja NBA superzvaigzne Kevins Durants, kurš sakrāja 22 punktus, bet Keriss Leverts bez 20 punktiem tika arī pie deviņām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm.

Viesu rindās "double-double" – 20 punkti un desmit rezultatīvas piespēles – Stefenam Karijam, 19 punkti un sešas atlēkušās bumbas 2020. gada drafta otrajai numuram Džeimsam Vaizmenam, bet 13 punkti Endrjū Viginsam.

Savukārt otrajā otrdien aizvadītajā spēlē Losandželosas "Clippers" ar rezultātu 116:109 (39:19, 17:35, 33:24, 27:31) pārspēja Losandželosas "Lakers" vienību, kuras basketbolistiem par triumfu pagājušajā sezonā pirms spēles piešķīra NBA čempionu gredzenus.

"Clippers" komanda mājiniekus sagrāva jau pirmajā ceturtdaļā, taču praktiski izniekoja visu sakrāto pārsvaru, "Lakers" vienībai pāris reizes pietuvojoties līdz minimālam deficītam.

Trešās ceturtdaļas izskaņā lielisku spēles nogriezni gan aizvadīja Pols Džordžs, kurš divu minūšu laikā guva desmit punktus – rezultāts 89:78. Lai gan "Lakers" neļāva pretiniekiem atrauties vēl vairāk, komandai vēl viena atgūšanās nebija pa spēkam, "Clippers" mača izskaņā spējot izcīnīt pietiekami drošu panākumu.

Uzvarētāju labā 33 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Džordžs, bet otra komandas superzvaigzne Kavai Lenards atzīmējās ar 26 punktiem. Savukārt "Lakers" rindās Lebrons Džeimss guva 22 punktus, Entonijs Deiviss pievienoja 18 "ačus", bet Deniss Šrūders debijas spēlē "Lakers" sastāvā sakrāja14 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles.

Jau trešdien laukumā dosies visas pārējās 26 līgas komandas. Anžeja Pasečņika un Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas "Wizards" vienība viesosies pie Filadelfijas "76ers", bet Dalasas "Mavericks" bez Kristapa Porziņģa ierindā spēkosies ar Fīniksas "Suns" klubu.

Šīs saīsinātās NBA sezonas laikā komandām plānots aizvadīt pa 72 spēlēm, bet mači uzsākti bez līdzjutēju klātbūtnes.