Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Dalasas "Mavericks", kuram potītes savainojuma dēļ nevar palīdzēt Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis, otrdien sagrāva Goldensteitas "Warriors" vienību.

"Mavericks" komanda ar rezultātu 133:103 (36:12, 26:17, 41:35, 30:39) viesos izrēķinājās ar "Warriors", kuri cīnās par vietu izslēgšanas spēlēs.

Mājinieku zvaigzne Stefens Karijs spēles ievadā ar tālmetienu panāca rezultātu 11:12. Tam gan sekoja vairāk nekā deviņas minūtes ilgs "sausuma" periods, kura laikā Dalasas komanda guva 28 bezatbildes punktus, jau laikus nodrošinot ļoti pārliecinošu pārākumu.

Tā ir otrā reize pēdējo 20 gadu laikā, kad kāda NBA veikusi šādu izrāvienu, ziņo medijs ESPN. 2017. gada 22. novembrī to pašu paveica Ņujorkas "Knicks" basketbolisti pret Toronto "Raptors" vienību.

"Mavericks" labā 39 punktus un astoņas rezultatīvas piespēles sakrāja Luka Dončičs, kurš gan arī septiņas reizes kļūdījās. Savukārt mājinieku rindās ar 27 punktiem atzīmējās Karijs.

Kristaps Porziņģis potītes savainojuma dēļ izlaida trešo spēli pēc kārtas. Liepājnieks traumu pārcieta spēlē pret Losandželosas "Lakers".

Dalasas komanda ar 34 panākumiem 61 spēlē ieņem sesto vietu Rietumu konferencē, bet "Warriors" ar 31 uzvaru 62 mačos atrodas desmitajā pozīcijā.

Savukārt Milvoku "Bucks" viesos ar rezultātu 114:104 (33:28, 29:17, 25:35, 27:24) pieveica Šarlotas "Hornets".

Uzvarētāju rindās Jannis Adetokunbo atzīmējās ar 29 punktiem, 12 bumbām zem groziem un astoņām rezultatīvām piespēlēm, bet Devonte Grems mājinieku labā sakrāja 25 punktus.

Rodions Kurucs netika iekļauts uzvarētāju pieteikumā savainojuma dēļ. Kurucs izlaidis pēdējās divas "Bucks" vienības spēles.

Milvoku basketbolisti ar 38 uzvarām 61 spēlē saglabā trešo vietu Austrumu konferencē. "Hornets" vienība sakrājusi 30 uzvaras 61 spēlē, ieņemot astoto vietu konferencē.