Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis naktī uz ceturtdienu iemeta 25 punktus, taču Vašingtonas "Wizards" komanda Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) piedzīvoja ceturto zaudējumu pēc kārtas.

"Wizards" regulārās sezonas 73. spēlē sava laukumā ar 104:118 (29:31, 28:24, 16:39, 31:24) zaudēja Rietumu konferences līderei Denveras "Nuggets", izgāžoties trešajā ceturtdaļā.

Porziņģis šajā spēlē laukumā pavadīja 22:14 minūtes, kuru laikā realizēja desmit (10/14) divpunktu metienus, vienu (1/3) tālmetienu un abus soda metienus. Latvieša kontā arī trīs atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena kļūda, trīs piezīmes un +/- rādītājs -18, kas bija otrais sliktākais spēlē.

Tieši latvietis bija rezultatīvākais Vašingtonas spēlētājs, bet 16 punktus un astoņas atlēkušās pievienoja Deni Avdija, kamēr 12 punkti Džordanam Gordonam. "Wizards" šo spēli aizvadīja bez traumētajiem līderiem Bredlija Bīla un Kaila Kuzmas.

"Wizards" šajā mačā iemeta tikai četrus (4/26) tālmetienus.

Tikmēr "Nuggets" komandā Nikola Jokičs atzīmējās ar 31 punktu, 12 atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm, bet 21 punktu pievienoja Maiks Porters.

Pirmajā ceturtdaļā vienības spēkojās punkts punktā, turklāt dažu punktu pārsvars ik pa laikam piederēja tieši "Wizards", kas lielajā pārtraukumā devās vadībā ar diviem punktiem (57:55). Tomēr trešajā ceturksnī gaidīja izgāšanās. Viesi no Denveras grozam uzbruka ievērojami sekmīgāk, visus metienus realizējot ar 70% precizitāti, kamēr "Wizards" no spēles iemeta tikai astoņus (8/21) raidījumus.

Noslēdzošā ceturtdaļa sākās ar "Nuggets" 21 punkta pārsvaru (94:73). "Wizards" neizdevās mainīt cīņas ritējumu, un noslēgumā laukumā atradās rezervisti.

Kārtējo neveiksmi piedzīvojusi arī Dāvja Bertāna pārstāvētā Dalasas "Mavericks", kas mājās ar 125:127 (33:30, 30:35, 30:31, 32:31) piekāpās NBA čempionei Goldensteitas "Warriors".

Bertāns nospēlēja vien 3:34 minūtes, kuru laikā metienus pa grozu neveica, taču pamanījās iekrāt negatīvu +/- rādītāju (-9).

"Mavericks" labā Luka Dončičs, atgriežoties pēc piecu maču izlaišanas, atzīmējās ar 30 punktiem un 17 rezultatīvām piespēlēm, bet 27 punkti Džeidenam Hārdijam. Savukārt "Warriors" rezultatīvākais spēlētājs ar 22 punktiem bija Džonatans Kuminga, kamēr Stefens Karijs pievienoja 20 punktus un 13 rezultatīvas piespēles.

"Wizards" ar 32 uzvarām 73 spēlēs Austrumu konferencē atrodas 12. vietā. No "play-in" zonas komanda atpaliek pa divu panākumu tiesu. Tikmēr "Mavericks" ar 36 panākumiem ir devītā rietumos.