Pagājušās sezonas Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempioni ''VEF Rīga'' jauno sezonu trešdien sāka ar zaudējumu 75:79 pret ''Valmieru/Ordo'', liecina organizatoru informācija.

Nepilnas astoņas minūtes pirms spēles beigām valmieriešu pārsvars sasniedza maksimumu - 19 punktus (69:50), tomēr Ainara Zvirgzdiņa komanda pārsvaru noturēja, lai gan sava jaunā spāņu trenera Karlosa Frades vadītie vefieši rezultāta starpību samazināja.

Spēli ''VEF Rīga'' sāka sasniedzot deviņu punktu pārsvaru pirmajā ceturtdaļā, tomēr ''Valmiera/Ordo'' jau pirmā puslaika otrajā pusē lauza spēles gaitu, nokļuva vadībā, ko neatdeva.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Jānis Kaufmanis, bet zaudētāju labā 24 punktus guva Mareks Mejeris un 18 punktus Jānis Bērziņš.

Ceturtdien LBL pirmās divīzijas debitante BK "Ogre" savā laukumā spēlēs pret Latvijas Universitāti.

Deviņas no 11 komandām savā starpā izspēlēs četrus apļus (36 spēles), bet divas komandas - "VEF Rīga" un " Valka/Valga" - ar visiem pretiniekiem spēlēs pa divām reizēm, aizvadot 20 spēles. BK "Ventspils" četru apļu turnīru aizvadīs pēc vairāku sezonu pārtraukuma. Komandas rangu tabulā tiks sarindotas, ņemot vērā izcīnīto uzvaru procentu (ja tas ir vienāds, spēkā stājas FIBA noteikumos atrunātie papildus kritēriji).

LBL pamatturnīrs ilgs līdz 27. aprīlim. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas labākās komandas. Pamatturnīra divas labākās komandas uzreiz iekļūs pusfinālā. Ceturtdaļfinālā sērijās līdz trim uzvarām spēlēs 3. un 6., kā arī 4. un 5.vietas ieguvēji. Arī pusfinālā un bronzas sērijā cīņa ritēs līdz trim uzvarām.

Aizvadītajā sezonā par LBL čempioniem kļuva "VEF Rīga", finālā pārspējot BK "Ventspils", bet bronzas medaļas izcīnīja BK "Jēkabpils", cīņā par godalgām uzveicot "Liepāja/Triobet".