Latvijas hokeja izlasi vadīs Beresņevs
Foto: F64

Latvijas hokeja vīriešu izlasi vadīs Leonīds Beresņevs, "Optibet sporta bāra" Latvijas kausa izcīņas fināla laikā intervijā ar Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālu atzina Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans.

Iepriekš Lipmans paudis, ka atradis valstsvienībai jaunu galveno treneri, ar kuru gan vēl jāparaksta līgums, vārdu nenosaucot, bet nu tas ir atklāts. Pirms tam abas puses nebija spējušas panākt vienošanos par finansiālajiem nosacījumiem, bet nu tas ir atrisināts.

Pašlaik 57 gadus vecajam Beresņevam ir liela pieredze darbā gan ar jauniešu, junioru, gan ar pieaugušo hokeja komandām. No 1995. līdz 1999., kā arī 2005. un 2006. gadā viņš bijis Latvijas valstsvienības galvenais treneris. Tāpat speciālists vairākkārt vadījis Latvijas U-18 un U-20 izlases.

2010. un 2015. gada nogalēs, būdams Latvijas U-20 izlases galvenais treneris, viņš palīdzēja izcīnīt ceļazīmi uz augstāko divīziju. Šobrīd pieredzējušais hokeja speciālists ir iecelts par Latvijas virslīgas hokeja čempionāta "Rīga" komandas galveno treneri. Tāpat Beresņevs trenējis citus Latvijas klubus Rīgas "Pārdaugava", "Juniors", "Liepājas metalurgs", "Rīga 2000", ASK/"Ogre" un "Dinamo Juniors", kā arī trenera pieredzi smēlies Krievijā, Igaunijā un Kazahstānā.

Kā zināms, Latvijas izlase bez galvenā trenera ir jau kopš pagājušā gada jūnija, kad no šī amata pēc neveiksmīga pasaules čempionāta tika atbrīvots Aleksandrs Beļavskis. Iepriekš starp kandidātiem bija atrodami arī Artis Ābols un kanādietis Teds Nolans.

Tikmēr janvārī par galvenā trenera palīgu tika apstiprināts Viktors Ignatjevs, bet šo amatu turpinās pildīt arī Kārlis Zirnis.

Pērn pasaules čempionātā Latvija par mata tiesu saglabāja vietu starp planētas spēcīgākajām izlasēm. Lipmans atklāja, ka Krievijā gaidāmās šī gada meistarsacīkstes komandai būs grūtākās, kopš Latvija sacenšas elites divīzijā.

Šī gada pasaules čempionāts no 6. līdz 22.maijam risināsies Krievijas pilsētās Maskavā un Sanktpēterburgā. Latvija spēlēs Maskavas grupā, samērojot spēkus ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Šveici, Norvēģiju, Dāniju un Kazahstānu. Latvijas izlase augstākajā divīzijā būs pārstāvēta jau divdesmito gadu pēc kārtas.

Tags

Aleksandrs Beļavskis Artis Ābols Hokejs Hokejs 2016 Kirovs Lipmans Krievija Latvijas Hokeja federācija Latvijas Televīzija Leonīds Beresņevs LTV Maskava Pasaules čempionāts Pasaules čempionāts hokejā Teds Nolans Viktors Ignatjevs

Comment Form