Latvijas hokeja uzbrucējs Mārtiņš Cipulis ir pārsteigts un sarūgtināts par informāciju, ko izlases vadība izplatījusi par viņa nepiedalīšanos šāgada pasaules čempionātā.

Trešdien, 30. martā, tika izplatīta informācija, ka Mārtiņš Cipulis un Jānis Sprukts pasaules čempionātā nepiedalīsies, taču iemesli netiek minēti. Izlases treneris Leonīds Beresņevs vien piebilda, ka "tā ir viņu izvēle, un viņi paši pieņēma tādu lēmumu".

"Šosezon vispār ne ar vienu no izlases pārstāvjiem neesmu runājis, neviens zvans nav bijis," intervijā izdevumam "Latvijas Avīze" saka Latvijas hokeja izlasē 194 spēles aizvadījušais Mārtiņš Cipulis, kurš ir sašutis par galvenā trenera Leonīda Beresņeva teikto medijiem, ka uzbrucējs pats atteicies no spēlēšanas nacionālajā komandā. "Tie ir meli, nekad dzīvē neesmu atteicies spēlēt izlasē, pēdējos 11 gadus pēc kārtas esmu izgājis cauri visam. Saprotu, ka katram spēlētājam pienāk laiks, mainās treneri un grib atjaunināt sastāvu, neredz man vietu. Nekādu problēmu, netaisos spēlēt līdz 60 gadu vecumam. Taču būtu normāli, ja pēc šiem 11 pasaules čempionātiem kāds no tiem cilvēkiem man pazvanītu un pateiktu, nevis internetā jālasa, ka man ir mistiskas psiholoģiskas problēmas. Varbūt tam, kas to saka, pašam jāaiziet pārbaudīties. Varam aiziet kopā un redzēsim, kuram ir lielākas problēmas. Es ar Beresņevu neesmu runājis kopš pasaules čempionāta, kurā spēlēju viņa vadībā. Neesmu pat redzējis," vīlies ir 35 gadus vecais Cipulis.

Hokejists ir pārsteigts, ka tiek minēts saistībā ar Jāni Spruktu, kurš no kandidēšanas uz vietu izlasē atteicies organizatorisku problēmu un nenokārtoto finansiālo saistību dēļ: "Tas ir trenera skatījumā – grib viņš spēlētāju vai negrib. Ja Jānis ir teicis, ka zināmu problēmu dēļ negrib spēlēt, tas nenozīmē, ka mani vajag piemest klāt. Esmu uz čempionātiem braucis ar traumām, treneris Teds Nolans 2012. gadā lūdza, lai tomēr spēlēju, un es piekritu," saka Mārtiņš Cipulis. "Pēc tam taisīju celim operāciju. Gadu pirms tam bija pleca trauma. Visādi ir gājis, taču izlases karjeras beigās pataisīt mani par muļķi… Škrobe."

"Internetā lasīju – zvanīsim Cipulim pēc Lieldienām. Es sēžu un domāju, ko man darīt – trenēties, netrenēties, sākt atpūsties? Tev taču ir mans telefona numurs, nevari piezvanīt? Tā ir gļēvulība. Es visu labi saprastu, ja man normāli pateiktu, ka vietas izlasē nav. Citi vienu gadu brauc uz izlasi, citu nebrauc, vienu gadu tādas problēmas, otru – šādas. Man problēmas nekad nav bijušas," uzsver Mārtiņš.

Kā ziņojām, veselības apsvērumu dēļ Latvijas izlasei šogad nevarēs palīdzēt uzbrucējs Mārtiņš Karsums un aizsargi Artūrs Kulda un Oskars Bārtulis, bet Lauris Dārziņš atteikumu pamato ar personiskiem apsvērumiem.

Tags

Artūrs Kulda Hokejs Hokejs 2016 Latvijas Hokeja federācija Lauris Dārziņš Leonīds Beresņevs Mārtiņš Cipulis Mārtiņš Karsums Oskars Bārtulis Pasaules čempionāts Pasaules čempionāts hokejā Teds Nolans

Comment Form