Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātu savās mājās sākusi ar zaudējumiem abās spēlēs. Vēl viena sakarība meklējama maču gaitā, jo gan pret Kanādu, gan pret Slovākiju vārti tika zaudēti jau pirmajā minūtē. Būtībā spēles tika sāktas neapskaužamā situācijā – ar 0:1, kas būtiski ietekmēja vakara turpmāko gaitu. Izlases galvenajam trenerim Harijam Vītoliņam un hokejistiem Uvim Balinskim, Ralfam Freibergam un Mārtiņam Dzierkalam vaicājām – kāpēc tā.

Pēc diviem mačiem Latvijas izlasei tabulā ir nulle punktu un priekšā gaidāma smaga cīņa par ceturtdaļfinālu. Īpaši rūgts bija zaudējums sestdien – 1:2 spraigā cīņā pret Slovākiju, turklāt pirmie vārti ielaisti pirmajā minūtē. Atspēlēties izdevās tikai otrajā trešdaļā, bet izšķirošā ripa ielaista 51. minūtē. Noslēgumā tika piedzīvots sāpīga neveiksme.

Ja Slovākijas izlase Latvijas vārtus atslēdza 44 sekundē, dienu iepriekš Kanāda to izdarīja astoņas sekundes vēlāk.

"Slovākija bija plāns A, tagad plāni mainās. Tagad plāns B – jācīnās visās spēlēs, nedrīkstam nolaist rokas. Šī bija ļoti svarīga spēle. Ļoti svarīga."

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.