Latvijas hokeja izlase sagrauj Franciju Bledas turnīra noslēdzošajā spēlē

Noslēdzot dalību "Euro Ice Hockey Challenge" turnīrā Slovēnijā, Bledā, Latvijas hokeja izlase sestdien ar 6:0 (2:0, 1:0, 3:0) sagrāva Francijas valstsvienību.

Pārliecību par pozitīvu turnīra noslēgumu Latvijas komanda, kurā spēlē vairāki U20 izlases pārstāvji, ieguva jau pirmajā periodā, kad ar īsu laika intervālu izdevās divreiz pārspēt Francijas izlases vārtsargu - vispirms Vitālijs Pavlovs individuāli guva vārtus, pēc tam Roberts Jekimovs divkāršoja Latvijas izlases pārsvaru.

Spēlei ritot visai augstā tempā arī otrajā periodā, Latvijas izlasei izdevās neitralizēt pretinieku uzbrukumus un vēl vairāk palielināt pārsvaru - Kirils Galoha pirmais pamana vārtu priekšā atsisto ripu un ieraida to vārtos - 3:0.

Trešajā periodā Francijas komanda jau izskatījās samierinājusies ar zaudējumu, un reti un bezzobaini mēģināja pārspēt Gustavu Dāvi Grigalu, kurš otrā perioda vidū nomainīja teicami spēlējušo Māri Jučeru, lai gan atsevišķos momentos mūsu vārtsargam nācās tikt galā ar bīstamu situāciju pie saviem vārtiem.

Perioda vidū Miks Lipsbergs panāca jau 4:0. Trešajā periodā Latvijas izlase spēlēja ļoti disciplinēti, nenopelnot nevienu noraidījumu, kamēr Francijas izlasē Antonīna Manavjana noraidījums maksāja vēl vienu vārtu zaudējumu - septiņu sekunžu laikā mūsēie realizēja skaitlisko vairākumu, uzbrukumu rezultatīvi noslēdzot pieredzējušakajam komandas spēlētājam, Mārtiņam Cipulim.

Pēdējos, sestos vārtus šai spēlē nepilnu pusminūti pirms mača beigām ar solo izgājienu guva Artūrs Salija.

Tādējādi pēc diviem zaudējumiem Latvijas izlase no Bledas atvadījās ar uzvaru un trešo vietu.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraidē!

Pārbaudes spēle hokejā: Latvija - Francija
Labvakar portāla "Delfi" teksta tiešraidē no "Euro Ice Hockey Challenge" turnīra noslēdzošā mača, kurā Latvijas izlase tiekas ar Franciju.
Kā ziņojām, uz šo turnīru ir devusies "eksperimentāla" Latvijas izlase, kurā treneris Ēriks Miļuns pārbauda potenciālos U20 izlases spēlētājus. https://www.delfi.lv/sports/news/hockey/news/latvijas-hokeja-izlases-treneris-miluns-no-viena-trenina-un-sapulces-jauztaisa-komanda.d?id=48114089
Pirmajā spēlē Latvijas izlase tikai pagarinājumā piekāpās mājiniekiem slovēņiem:https://www.delfi.lv/sports/news/hockey/news/latvijas-eksperimentala-izlase-parbaudes-spele-pagarinajuma-piekapjas-slovenijai.d?id=48121377
Šodien Latvijas izlase sola cīnīties par uzvaru.
Gandrīz pilnīgi tukšajā Bledas arēnā skan "Marseljēza" un Latvijas himna par godu abām komandām.
Vienīgo troksni bez nūju klaudzieniem un spēlētāju sasaukšanās sagādā četri Latvijas izlases fani ar bungām un atbalstu Latvijas izlasei.
Spēli abas komandas iesākušas aktīvi, ar pretuzbrukumiem no vieniem uz otriem vārtiem.
Edgars Kulda saņem tālu piespēli neitrālajā zonā un dodas uzbrukumā, taču franču aizsargs patraucē Edgaram izdarīt metienu. Sekojošajā pretuzbrukumā jau spēlē iesaistās Jučers.
Latvija mazākumā.Pacīnās pie Floriana Ardī vārtiem mūsu pirmā maiņa, un pirmais noraidījums - 2 soda minūtes Robertam Baranovskim.
Labi pacīnās Roberts Jekimovs, izdodas viņam pārtvert ripu un jau uzsāk skrējienu uz pretinieku vārtiem, bet pazaudē ripu, taču tā vismaz ir ārā no zonas.
Latvija spēlē pilnā sastāvā.
Ilgstošs Francijas izlases uzbrukums perioda vidū, Māris Jučers visus metienus bez grūtībām atvaira.
09:37 min. Latvija - Francija 1:0Ātrs un sekmīgs pretuzbrukums - Vitālijs Pavlovs pārspēj Ardī.
10:04 min. Latvija - Francija 2:0Jau nākamajā uzbrukumā Roberts Jekimovs divkāršo Latvijas pārsvaru. Tālu metienu no zonas līnijas izdara Ēriks Ševčenko, un pirmais atsisto ripu dabū Jekimovs, kurš to iesit vārtos.
10:55 min. Latvija vairākumā.
Labi aizsargājas francūži, neļaujot mūsējiem nopietni apdraudēt Ardī vārtus.
Lai arī vairāk ripu kontrolē Francijas komanda, mūsu jaunie spēlētāji labi darbojas aizsardzībā.
17:48 min. Latvija mazākumā.2 soda minūtes Vitālijam Pavlovam. Viņš gan cenšas tiesnesim pierādīt, ka nav ne pie kā vainīgs, bet tas nelīdz.
Mazākumu mūsējiem izdodas sākt ar uzvarētu iemetienu un nelielu ofensīvu uz Francijas vārtiem. Līdz metienam mūsējie netiek, taču laiks ir novilcināts. Turpinājumā Francija nostājas vairākuma izspēlei.
Saspēlējas francūži, taču vairāk gar apmalēm, līdz vēlreiz izdodas pārtvert ripu un Kulda individuāli tiek līdz vārtiem, izdarot šoreiz arī metienu, bet Ardī bez problēmām ripu tver.
Noslēdzies 1. periods.
Sācies 2. periods.
Otrajā periodā turpinās ātra spēle, tomēr pārliecinošāk nekā pirmajā trešdaļā izskatās Latvijas izlase, neļaujot francūžiem tieši apdraudēt vārtos, novirzot spēli uz laukuma stūriem.
Labs uzbrukums mūsu ceturtās maiņas izpildījumā, Frenks Razgals mēģināja pārspēt Francijas izlases vārtsargus.
Kļūdās Jučers, nepamanot, ka ripa ir atlēkusi tieši vārtu priekšā, taču paveicas mūsējiem, ka pirmie ripu pamana Latvijas izlases aizsargi.
Abpusējs noraidījums.Azīzs Bāzi uz noraidīto soliņa par pretinieka turēšanu ar nūju, Edijs Brahmanis - izciešot komandas sodu par skaitliskā sastāvā pārkāpumu. Komandas spēlē formātā četri pret četri.
29:14 min. Latvija - Francija 3:0Labi pacīnās uzbrukumā Razgals, tiek līdz vārtiem un izdara metienu, turpat ir Kirils Galoha, kurš uzreiz atlēkušo ripu ieraida vārtos.
Vārtsarga maiņa Francijas izlasē - Florianu Ardī nomaina Ronans Kemenē.
Arī Latvijas izlasē vārtsarga maiņa - Māra Jučera vietā vārtos stājas Gustavs Dāvis Grigals.
Nepilnas sešas minūtes līdz otrā perioda beigām, joprojām turpinās diezgan ātrs uzbrukuma hokejs abu komandu izpildījumā, arī esot vadībā ar trīs vārtu pārsvaru, mūsējie nesāk spēlēt no aizsardzības.
Arī Grigals pamazām iesildās - Francijas izlases uzbrucēji vairākas reizes liek mūsu jaunajam vārtsargam nopietnāk pastrādāt.
Iespieduši francūžus savā zonā mūsu trešā maiņa, saspēlējas, savelkot uzbrukumu ap vārtiem, vairāki bīstami metieni pa vārtiem, līdz Kemenē beidzot ripu tver un skan tiesneša svilpe par noteikumu pārkāpumu.
Latvijas izlase vairākumā.Uz noraidīto soliņa iespaidīgās bārdas īpašnieks Antonīns Manavjans.
Uzreiz sāk vairākuma izspēli Latvijas izlase, bet neizdodas pārspēt Kemēnu, turklāt ripa atstāj zonu. Ātrs pretuzbrukums Edgara Kuldas izpildījumā, bet arī viņam neizdodas realizēt vairākumu.
Aleksandrs Galkins no labas pozīcijas izdara metienu - redz metiena brīdi Kemēns, nekas viņam neaizsedz skatu, un ripa paliek vārtsarga kājsargos. Laukumā atgriežas piektais Francijas izlases spēlētājs.
Pēdējā minūtē vēl pāris metienu pa franču vārtiem un skan perioda beigu svilpe, taču noraidījumu vēl pagūst nopelnīt trešo vāru autors Galoha, tādējādi trešo trešdaļu Latvijas izlases iesāks, esot skaitliskajā mazākumā.
Noslēdzies 2. periods.
Sācies 3. periods.
Latvijai izdevies izturēt skaitlisko mazākumu.
Trešajā periodā gan spēles temps ir mierīgāks, francūži vairāk spēlē uzbrukumā, taču tiek laicīgi "atbruņoti" - Latvijas izlase pārliecinoši darbojas aizsardzībā.
Mūsējie atkal iespiež viņu aizsardzības zonā francūžus, saspēle ir, bet metieni pa vārtiem tomēr neseko. Nākamajā uzbrukumā jau sāk mest no visām iespējamām pozīcijām pa vārtiem Latvijas komanda.
48:35 min. Latvija - Francija 4:0 Intensīvie uzbrukumi dod rezultātu - ripa atrod ceļu Francijas izlases vārtos. Miks Lipsbergs no tuvas distances pārspēj Kemenē.
Trešais periods pusē un Latvijas izlases pārsvars ir acīmredzams.
Nezaudē modrību arī Grigals - pagaidām visi francūžu metieni tiek atvairīti. Pēc vienas epizodes pie mūsu vārtiem izceļas neliela pagrūstīšanās, arī vārti izgrūsti, bet līdz noteikumu pārkāpumam nenonāk.
Skaistu izspēli ar maiņas partneri izveidoja Jekimovs, izdarīja netraucētu plaukstas metienu no tuvas distances, taču franču vārtsargs ripu atvaira.
Labs spēka paņēmiens Pavlova izpildījumā.
Latvija vairākumā.Nesavaldīgi aizsardzībā aiz saviem vārtiem nospēlē Manavjans un otrreiz šai spēlē dodas uz sodīto soliņu.
56:43 min. Latvija - Francija 5:0Ļoti ātri izdodas realizēt skaitlisko vairākumu - pēc iemetiena ripa nonāk pie Mārtiņa Cipuļa, kurš ar pustālu plaukstas metienu pārspēj Kemenē. Tas viss prasīja septiņas sekundes.
59:25 min. Latvija - Francija 6:0Artūrs Salija, saņēmis ripu neitrālajā zonā, viens pats tiek līdz Francijas izlases vārtiem un viegli pārspēj Kemenē.
Spēle noslēgusies.
Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē šai mačā tika atzīts vārtsargs Māris Jučers.
Latvija - Francija 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)Vārtu guvēji: Vitālijs Pavlovs (09:37), Roberts Jekimovs (10:04), Kirils Galoha (29:14), Miks Lipsbergs (48:35), Mārtiņš Cipulis (56:43, vair.), Arturs Salija (59:25)Noraidījumi: Roberts Baranovskis (03:37, 2 min.), Vitālijs Pavlovs (17:48, 2 min.), komandas sods (27:46, 2 min.), Kirils Galoha (40:00, 2 min.) - Peters Valjē (10:55, 2 min.), Azīzs Bāzi (27:46, 2 min.), Antonīns Manavjans (37:06; 56:36, 2 min.)Metieni pa vārtiem: 29-22

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus