Ļašenko: strādājot visiem kopā, varēsim turpināt Latvijas futbola attīstību
Foto: DELFI

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko gadu mijā aicina visu pašmāju futbola saimi strādāt kopā, kas ļautu turpināt Latvijas futbola attīstību, trešdien publicētā runā izteicies Ļašenko.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Delfi" publicē LFF mājaslapā publicēto Ļašenko uzrunu:

"Draugi un kolēģi no Latvijas futbola lielās saimes!

Atskatoties uz 2020. gadu, domāju, katrs no mums var secināt, ka tas nebija viegls, jo pagāja pandēmijas zīmē. Taču mēs Latvijas futbolā un Latvijas Futbola federācijā kopā spējām pielāgoties jaunajai situācijai, pārvarēt grūtības un turpināt Latvijas futbola attīstību. Man ir patiess prieks, ka mēs visi kopā – LFF valdes locekļi, LFF darbinieki, LFF biedri, Latvijas futbola draugi un atbalstītāji – esam īstenojuši daudzus vērtīgus projektus un idejas.

Esam daudz strādājuši visos 11 virzienos, kas ir iekļauti mūsu futbola attīstības programmā 2021. – 2024. gadam, lai nākamo gadu varētu sagaidīt ar skaidri noteiktām prioritātēm. Viena no centrālajām Latvijas futbola tuvāko gadu attīstības asīm būs futbola infrastruktūra, tāpēc gaidāmajam termiņam esam izstrādājuši infrastruktūras attīstības virzienus, kuri paredz jaunu laukumu izbūvēšanu, veco segumu nomaiņu, stadionu labiekārtošanu un, protams, futbola haļļu būvniecību.

Paredzams, ka nākamgad tiks uzbūvētas halles Liepājā un Rēzeknē. Kopumā četros gados mūsu ambīcija ir septiņu šādu haļļu būvniecība. Jau šogad uzklājām jaunus mākslīgos laukumus Hanzas vidusskolā, NSB "Arkādija" kompleksā un Carnikavā. Ierīkojām modernas laistīšanas sistēmas sešos stadionos.

Runājot par spēlētāju un klubu attīstību, šogad sākām īstenot īpašu bērnudārzu futbola projektu. Lai arī programma saprotamu iemeslu dēļ nesāka pilnvērtīgu darbu, nākotnē tā palīdzēs stiprināt tik ļoti nepieciešamo saikni starp bērnudārziem un pašmāju klubiem. Tāpat ierosinājām izveidot Baltijas kausa izcīņu jaunatnes klubiem, šobrīd izstrādājam talantu atbalsta programmu.

Vadošajos klubu turnīros, kas pandēmijas ietekmē norisinājās nepieredzēti saspringtos apstākļos gan no kalendāra, gan no organizatorisko izaicinājumu viedokļa, centāmies vairot dalībnieku izpratni par notiekošo, īpaši par tiesāšanas jautājumiem. Šim mērķim organizējām arī sapulces ar virslīgas un 1. līgas dalībniekiem.

Esam atjaunojuši treneru prēmēšanas programmu, piešķirot Latvijas klubos strādājošajiem speciālistiem prēmijas par šo un arī par iepriekšējo gadu, kad dažādu iemeslu dēļ tās neizmaksāja. Esam par 30 procentiem palielinājuši ikmēneša atbalstu mūsu veterāniem, kā arī par 50 procentiem samazinājuši dalības maksas Latvijas 3. līgas klubiem.

Covid-19 pandēmijas radīto seku rezultātā esam snieguši gan materiālu, gan cita veida atbalstu mūsu klubiem. Pašlaik pilnveidojam klubu ilgtspējīgas attīstības atbalsta programmu, kas dos iespēju klubiem saņemt vēl lielāku atbalstu nekā iepriekš. Šajā sakarā jāpiemin arī panāktais mierizlīgums ar uzņēmumu "Arčers" tiesvedībā, kas ilga vairākus gadus, jo šie nosacīti ietaupītie līdzekļi turpmākajos gados tiks plānveidīgi ieguldīti Latvijas jaunatnes futbola attīstībā.

Liels ikdienas darbs ieguldīts arī citos futbola attīstības segmentos – reģionu attīstībā, tiesnešu segmentā un sieviešu futbolā. Jūtam, ka LFF un Latvijas futbols pēc iepriekšējos gados pieredzētā ir atkal sācis stabilizēties un var koncentrēties uz pakāpenisku plānveida attīstību. To ir pamanījuši arī mūsu kolēģi UEFA un FIFA, kuri atzinīgi novērtē pozitīvās pārmaiņas un stabilitāti Latvijas Futbola federācijā.

Lai vairotu Latvijas futbolam pieejamās iespējas un resursus, kā arī stiprinātu izpratni par Latvijas futbola pienesumu pārējai sabiedrībai, esam tikušies ar Finanšu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas vadību, regulāri komunicējam un produktīvi strādājam kopā arī ar citām sporta organizācijām – LOK, LSFP, LKSSA un Saeimas Sporta apakškomisiju. Regulāri komunicējam ar VID, lai izkliedētu pēdējos gados radušās šaubas par LFF finanšu segmentu. Federācijas vadība regulāri tiekas ar pašvaldību vadītājiem, ar LFF biedriem, ar futbola entuziastiem un faniem.

Šī gada griezumā nevar nepieminēt milzīgo LFF darbinieku ieguldījumu apstākļos, kurus radīja Covid-19 sekas – gan vēlreiz un vēlreiz pārplānojot sacensību norisi, gan nodrošinot nepieciešamās informācijas apriti un drošības pasākumu kontroli. Paldies arī SPKC un laboratoriju darbiniekiem, bez kuru atsaucīgās līdzdarbošanās un profesionālā darba izlašu un klubu spēļu norise nebūtu bijusi iespējama! Uzskatu, ka LFF darbā ar Covid-19 radītājiem apstākļiem daudzos aspektos ir bijis kā piemērs citām organizācijām.

Vienīgi strādājot visiem kopā, mēs varēsim sekmīgi turpināt Latvijas futbola attīstību! Ceru, ka nākamgad strādāsim tikpat ražīgi un ka kopējā situācija gan Latvijā, gan pasaulē stabilizēsies, ļaujot Latvijas futbolam sevi dažādos veidos apliecināt ar veiksmīgiem projektiem un kreatīviem risinājumiem. Nākamā gada kontekstā tas būs īpaši svarīgi, jo 2021. gads paies LFF simtgades zīmē, un šajā sakarā plānojam dažādas aktivitātes un iniciatīvas, lai ar godu atzīmētu šo zīmīgo jubileju.

Novēlu visai Latvijas futbola saimei laimīgu 2021. gadu! Mums kopā izdosies!

LFF prezidents Vadims Ļašenko"

Tags

SPKC Vadims Ļašenko FIFA Finanšu ministrija Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas Futbola federācija UEFA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Jaunie projekti