Krievijas badmintona spēlētāji līderpozīcijās 'Yonex Latvia U17 International' turnīrā Siguldā
Foto: PantherMedia/Scanpix

Siguldā no 29. līdz 31. martam pirmo reizi Latvijā notika Eiropas badmintona U17 reitinga turnīrs "Yonex Latvia U17 International", kurā visās piecās kategorijās pirmās un otrās vietas izcīnīja tikai badmintona spēlētāji no Krievijas, portālu "Delfi" informēja Latvijas badmintona federācijā (LBF).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sieviešu vienspēļu, sieviešu dubultspēļu un jaukto dubultspēļu kategorijās viss pjedestāls bija tikai no Krievijas spēlētājiem. Savukārt vīriešu vienspēlēs vienu no trešajām vietām izcīnīja talantīgais Igaunijas spēlētājs Tauri Kilks, bet vīriešu dubultspēlēs trešo viedu dalīja Ukrainas pāris Daņilo Dubinskijs un Ņikita Jeromenko un Igaunijas pāris Mario Kirisma un Robins Šmalcs.

LBF atgādina, ka Eiropas un pasaules reitinga badmintona turnīros spēlētājiem pēc zaudētas spēlēs turnīrs ir beidzies, tai skaitā nenotiek spēle par 3. vietu, attiecīgi bronzas medaļas saņem abi pusfinālu zaudētāji.

Vīriešu vienspēlēs uzvarēja Vladislavs Dobičkins. Viņš bija vienīgais no uzvarētājiem, kurš turnīrā nebija izsēts ar pirmo numuru.

Sieviešu vienspēlēs uzvarēja Vasiļisa Kuzņecova, vīriešu dubultspēlēs Daņils Dubovenko un Maksims Oglobļins, sieviešu dubultspēlēs Anastasija Bojaruna un Aļena Jakovļeva, jauktajās dubultspēles Ļevs Barinovs un Anastasija Bojaruna. Tādējādi Anastasija Bojaruna bija vienīgā, kura Siguldas turnīrā izcīnīja divas zelta medaļas.

Kopā Siguldas turnīrā piedalījās 116 spēlētāji no 16 valstīm - Austrijas, Baltkrievijas, Dānijas, Spānijas, Igaunijas, Itālijas, Lietuvas, Luksemburgas, Moldovas, Norvēģijas, Polijas, Krievijas, Skotijas, Zviedrijas, Ukrainas un Latvijas. Visvairāk spēlētāju Siguldas turnīrā bija no Krievijas - 28, Latvijas - 22, Ukrainas - 17, Igaunijas - 16.

"Latvijā šis turnīrs ir ļoti nozīmīgs tāpēc, ka visiem no Latvijas pieteiktajiem junioriem bija iespēja startēt un iegūt vērtīgos Eiropas U17 reitinga punktus. Tie nepieciešami gatavojoties Eiropas U17 čempionātam, kas notiks 2019. gada augusta beigās. Tāpat Eiropas U17 reitinga punkti nepieciešami startiem citos U17 reitinga turnīros, lai tiktu spēlēt pamatturnīrā vai augstāk izsēti. Piemēram, Polijas U17 turnīrā "Victor Polish U17 International", kas notika skolēnu brīvlaikā no 15. līdz 17. martam, vairāki Latvijas spēlētāji tika iekļauti rezerves listē nepietiekošā reitinga dēļ, " skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

"Siguldas turnīrs bija arī kā organizatoriskās sagatavošanās posms Pasaules reitinga badmintona turnīram "Yonex Latvia International", kas notiks Jelgavā no 30. maija līdz 2.jūnijam. Arī Siguldas turnīrā bija nepieciešams spēlētājus sagaidīt lidostā un nodrošināt viņiem transportu uz Siguldu. Tāpat bija nepieciešams nodrošināt pusfināla un fināla spēļu tiesāšanu no paaugstinājuma, tāpēc Siguldas turnīrs būs arī kā Latvijas paaugstinājumu tiesnešu praktikums," stāsta Kristians Rozenvalds.

Eiropas badmintona U17 reitinga turnīru kalendārā Latvijas U17 turnīram ir atvēlēta 13. nedēļa, kas parasti ir marta beidzama nedēļa. Šādu turnīru Siguldā plānots rīkot arī nākamgad, no 27. līdz 29.martam.

Vienlaicīgi ar "Yonex Latvia U17 International" notika arī tradicionālais "Yonex" 25. Siguldas atklātais starptautiskais jauniešu čempionāts U11 - U15 vecuma grupām, uz kuru pieteikušies vēl 104 dalībnieki. Tādējādi kopējais dalībnieku skaits nedēļas nogales sacensībās Siguldā būs vairāk nekā 220 no 16 valstīm.

No Latvijas spēlētājiem jauniešu turnīrā meiteņu U11 vienspēlēs Madara Gaure izcīnīja 2. vietu, savukārt zēnu U13 dubultspēlēs Regnārs Bajārs un Toms Sala izcīnīja 3. vietu.

Jauniešu turnīrā uz pjedestāla dominēja Ukrainas spēlētāji, kuri izcīnīja vairumu no pirmajām vietām. Divas pirmās vietas izcīnīja Lietuvas jaunieši - zēnu U11 vienspēlēs uzvarēja Dominiks Tankevičs, meiteņu U15 dubultspēlēs uzvarēja Viltė Paulauskaitė un Monika Sukackaitė. Savukārt meiteņu U13 vienspēlēs uzvarēja Paola Ginga no Moldovas.

Jāatzīmē, ka zēnu U15 dubultspēlēs uzvarēja latviešu izcelsmes spēlētājs Aleksandrs Jakovļevs no Norvēģijas.

Sacensības organizēja Latvijas badmintona federācija, Siguldas badmintona klubs ciešā sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību un Siguldas Sporta skolu.

Tags

Austrija Baltkrievija Dānija Eiropa Igaunija Itālija Krievija Kristians Rozenvalds Lietuva Luksemburga Moldova Norvēģija Polija Sigulda Skotija Spānija Zviedrija Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Jaunie projekti