Par dopinga lietošanu pagaidu diskvalifikāciju saņem vēl septiņi Krievijas svarcēlāji
Foto: Reuters/Scanpix

Vēl septiņi Krievijas svarcēlāji, tostarp divi jau sodu saņēmušie sportisti, piektdien apsūdzēti dopinga lietošanā, saņemot pagaidu diskvalifikācijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka Starptautiskā Svarcelšanas federācija (IWF) piespriedusi pagaidu diskvalifikācijas pieciem Krievijas svarcēlājiem, kuru vidū ir arī vairākkārt Artūru Plēsnieku pārspējušais Dāvids Bedžanjans.

Tāpat diskvalifikācijas piespriestas vēl četriem godalgotiem krievu svarcēlājiem. Pagaidu liegumu saņēmuši 2012. gada olimpisko spēļu vicečempions Ruslans Albegovs, 2013. gada pasaules čempione Tima Turijeva, Oļegs Čens un Jegors Kļimonovs.

Tikmēr piektdien noskaidrojies, ka par dopinga lietošanu kopumā nu jau apsūdzēti 12 Krievijas svarcēlāji. Iepriekš minēto pulkam pievienojušies arī Dmitrijs Lapikovs, Čingizs Moguškovs, Adams Maļigovs, Magomeds Abujevs un Maksims Šeiko. Tāpat aizdomu ēna krīt arī uz divām dāmām - Naģeždu Evstjukinu un Jūliju Konovaļovu, vēstīja IWF.

Lapikovs un Evstjukina jau iepriekš izcietuši diskvalifikācijas par neatļauto vielu lietošanu, tādējādi šķiroties no 2008. gada olimpisko spēļu bronzas godalgām.

Diskvalifikācijas piespriestas, balstoties uz Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) informāciju, kas iegūta no Ričarda Maklarena ziņojuma un Maskavas antidopinga laboratorijas datiem.

Pagaidu diskvalifikācijas piespriestas, ņemot vērā antidopinga noteikumu pārkāpumu smagumu un pierādījumu pārliecinošo raksturu.

Tikmēr ceturtdien IWF prezidents Tamass Ajans pauda lielu nožēlu, ka viņa pārstāvētais sporta veids saskāries ar tik apjomīgu dopinga skandālu.

"IWF ir ļoti apbēdināta par šiem jaunajiem rezultātiem, kas liecina par dopinga esamību sportā jau vairākus gadus atpakaļ. Zinām, ka ne tikai svarcelšanas bija tas sporta veids, kas tika iesaistīts lielajā Krievijas dopinga skandālā," teica Ajans.

Tomēr IWF prezidents pauda apņēmību attīrīt un pasargāt svarcelšanu no dopinga, nevilcinoties piespriežot sodus noteikumu pārkāpējiem.

WADA jūlijā paziņoja, ka no Maskavas antidopinga laboratorijas datiem ieguvusi informāciju par aptuveni 300 sportistiem un nosūtījusi to sporta veidu federācijām.

Patlaban, balstoties uz izanalizētajiem rezultātiem, diskvalifikācijas sportistiem piešķīrušas vienīgi IWF un Starptautiskā Biatlona federācija (IBF).

Pēc tam, kad Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) uzsāka pastiprinātas pārbaudes svarcelšanā, IWF krietni uzlaboja savu antidopinga pārvaldību, kā rezultātā SOK atļāva iekļaut svarcelšanu 2024. gada Olimpiādē, kas notiks Parīzē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tomēr neraugoties uz uzlabojumiem, WADA jūlijā paziņoja, ka, ja federācijas nereaģēs uz iegūtajiem datiem, kas liecina par dopinga pārkāpumiem, tā paturēs tiesības uzsākt tieslietas Sporta arbitrāžas tiesā.

Tags

Diskvalifikācija Krievija Maskava Svarcelšana WADA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form