Latvijā 100 metru stafeti organizē Lielbritānijas vēstniecība sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK). Stafetē piedalīsies skolu jaunieši (7.-8. klases), Latvijas olimpieši, LOK un Lielbritānijas vēstniecības pārstāvji un viesi.

Stafeti vadīs Latvijas Olimpiešu kluba prezidents Raimonds Bergmanis, bet starta signālu dos LR Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis. Piedalīsies Saeimas Sporta Apakškomisijas priekšsēdētājs un triju olimpisko medaļu īpašnieks kanoe airēšanā Ivans Klementjevs, Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Endrjū Sopers, LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņs un Jānis Šmēdiņš, kamaniņu braucēja Maija Tīruma, smaiļotājs Krists Straume un citi esošie un topošie olimpieši.

V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas un Rīgas 49.vidusskolas skolēni pārstāvēs Latvijas jauniešus. V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas komanda bija pirmā, kas pieteicās dalībai konkursā Olimpiskais ekobuss Londona 2012 (http://www.draugiem.lv/olimpiade). Kopā ar jauniešiem startēs Latvijas Gada balvas sportā 2011 nominācijas Gada sporta skolotāja laureāte Anželika Šilberga, kura vasarā apmeklēs Londonas Olimpiskās spēles.

Pēc stafetes dalībnieki un līdzjutēji piedalīsies Zaļās Olimpiskās Rokasgrāmatas atvēršanā (LOK izdevums bērniem par dabai draudzīgām iniciatīvām olimpiskajā kustībā).

Stafete un Zaļās Olimpiskās Rokasgrāmatas atvēršana notiks Rīgas 49.vidusskolas sporta kompleksā, 18.aprīlī no plkst.14:00.