Martins Dukurs: kādreiz desmit tituli šķita utopija vai fantāzija
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Skeletonistam Martinam Dukuram no visiem desmit Eiropas čempiona tituliem visvairāk atmiņā palicis pats pirmais, bet savas karjeras sākumos viņš pat neuzdrošinājās domāt par 10 uzvarām Eiropas čempionātā, atzinies sportists.

Kā ziņojām, Martins Dukurs piektdien, 18. janvārī, Īglsas trasē tika kronēts par Eiropas čempionu, Vecā kontinenta meistarsacīkstēs triumfējot desmito reizi karjerā un desmito pēc kārtas, kamēr viņa vecākais brālis Tomass ieņēma ceturto vietu.

"Varbūt braucienos bija kaut kādas kļūdas, bet kopumā viss izdevās veiksmīgi. Gan slida sevi attaisnoja, gan starts apmierināja. Viss bija līmenī," sacensības komentēja Dukurs.

Viņš savu pirmo titulu izcīnīja turpat Īglsā 2010. gadā un šīs trofejas iegūšana Dukuram visvairāk iespiedusies atmiņā.

"Visvairāk atmiņā palicis pirmais tituls bija 2009./2010. gada sezonā pirms Vankūveras olimpiskajām spēlēm, kad turpat Īglsā nodrošināju uzvaru Pasaules kausa posmā, Eiropas čempionātā un arī kopvērtējumā. Toreiz trīs reizes atskaņoja Latvijas himnu," atcerējās Dukurs.

"Tajā laikā man desmit tituli šķistu kāda utopija vai fantāzija. Godīgi sakot, arī šogad nebija īpaša mērķa izcīnīt desmito titulu. Darīju savu lietu, varbūt citreiz tā ir vienkāršāk - nedomāt par vietām un tituliem," atklāja skeletonists.

Skeletonistiem Eiropas čempionāts bija paredzēts Kēnigszē, bet laikapstākļu dēļ Pasaules kausa posma sacensības un līdz ar to arī Vecā kontinenta meistarsacīkstes tika pārceltas uz Īglsas trasi, kas gan bija ļoti grumbuļaina un braucējiem sagādāja daudz neērtību.

"Protams, ka Īglsa man ir parocīgāka trase, jo tā ir izteikta starta trase. Šajā gadījumā veiksme bija manā pusē. Trase nebija Pasaules kausa līmenī, bet nebija tik traki. Apstākļi bija smagi, bet visi tos piecieta," atzīmēja Dukurs.

Šajā sezonā viņš lielākoties eksperimentē ar tehniku, bet uzvara Īglsā nenozīmējot, ka atrasts ideālais variants.

"Vēl milzīgs darbs priekšā. Tikai vienā trasē esmu atradis to, kas vairāk vai mazāk strādā. Nav tā, ka būtu atrasts kas tāds, kas der visās trasēs. Katra trase ir jauns stāsts un jauni izaicinājumi," skaidroja Dukurs.

Sportisti šomēnes spēkosies arī Šveices kalnu kūrortā Sanktmoricā, bet sezona noslēgsies Ziemeļamerikā ar diviem posmiem Leikplesidā un Kalgari. Sezonas noslēgumā Vistleras trasē Kanādā marta sākumā norisināsies arī pasaules čempionāts.

"Varētu teikt, ka sezonas nākamais mērķis ir pasaules čempionāts. Ja plāni nemainīsies, startēšu visos atlikušajos Pasaules kausa posmos, kā tas ir paredzēts," teica Dukurs.

Dukurs ar 771 punktu Pasaules kausa kopvērtējumā ieņem trešo vietu aiz krieva Aleksandra Tretjakova un dienvidkorejieša Sunbina Juna, kuri iekrājuši attiecīgi 834 un 820 punktus.

Martins un Tomass Dukuri Eiropas čempionātos trīs reizes vēsturē izcīnījuši dubultuzvaras - 2012., 2014. un 2017. gadā, bet īpaši unikāls bija 2016. gads, kad brāļi sasniedza identisku rezultātu un abi tika pie zelta.

Kā vēsta sporta statistikas organizācija "Gracenote", Martins Dukurs kļuvis par pirmo sportistu, kurš kļuvis par desmitkārtēju Eiropas čempionu individuālā kas iekļauts olimpisko spēļu programmā. Deviņi Eiropas čempiontituli ir zviedru daiļslidotājam Ulrikam Salkovam, kurš savu pēdējo godalgu izcīnīja pirmais vairāk nekā simts gadiem.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs

Comment Form