Martins Dukurs piekāpjas vāciešiem un paliek bez medaļas pasaules čempionātā
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Latvijas vadošais skeletonists Martins Dukurs piektdien pasaules čempionātā Altenbergas trasē ierindojās ceturtajā vietā un palika bez godalgas, piekāpjoties trīs Vācijas skeletonistiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bez medaļas pasaules čempionātā seškārtējais čempions Martins Dukurs palika pirmo reizi kopš 2009. gada. Toreiz Leikplesidas trasē 24 gadus vecais Martins Dukurs ieņēma 11. vietu, bet no nākamās sezonas siguldietis sāka savu dominanci pasaules skeletonā.

Martins Dukurs jau pēc pirmās dienas bija ceturtajā vietā, un bija vajadzīgs diezgan liels brīnums, lai pakāptos kādu pozīciju uz augšu. Tas nenotika, viņš trešajā braucienā uzrādīja sesto rezultātu, bet ar ceturtajā braucienā uzrādīto otro ātrāko laiku nepietika, lai tiktu pie medaļas.

Četru braucienu summā Martins Dukurs jaunajam pasaules čempionam Kristoferam Grotēram piekāpās 0,57 sekundes. Grotērs Vācijai nodrošināja pirmo zelta medaļu 20 gadu laikā, un viņam sīvi bija jāspēkojas ar saviem tautiešiem. Grotērs Akselu Jungku apsteidza par nieka 0,02 sekundēm, bet Aleksandru Gasneru – par 0,05 sekundēm.

Otrs latvietis Tomass Dukurs ierindojās septītajā pozīcijā, līderim zaudējot 1,82 sekundes.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules čempionāts skeletonā vīriešiem, 3. un 4. brauciens
Sacensību rezultāti: 
Kristofers Grotērs trasē devās 5,03 sekundēs. Līdz trases vidum viņš bija minimālos iedzinējos, viņš sasniedza ātrumu 118,4 km/h, kas ļāva Jungku apsteigt par 0,02 sekundēm, nodrošinot zelta medaļu. 
Aleksandrs Gasners pēc starta laika 5,10 sekundes trases augšdaļā bija iedzinējos Jungkam. Beigu daļā viņš sāka deficītu deldēt, ātrums bija 119,4 km/h, taču ar to nepietika sudraba medaļai (+0,03).
Vācietis Aksels Jungks startēja 4,96 sekundēs, un turpinājumā nedeva nekādas cerības Dukuram. Viņa kamanas ieskrējās līdz 118,2 km/h, bet rezultāts bija 3:44,83. Tādējādi Jungks nodrošinājis sev medaļu. 
Martins Dukurs lūkoja atvairīt Keizingera "uzbrukumu" un startēja 4,95 sekundēs. Pasaules skeletona leģenda brauca lieliski, pārsvars viņam pieauga, ātrums bija 118,5 km/h, kas deva rezultātu triju braucienu summā 3:45,38 minūtes. 
Fēlikss Keizingers startēja 4,92 sekundēs, bet trases augšdaļā viņš pieļāva kļūdu. Tas netraucēja kamanām ieskrieties līdz 118,9 km/h, bet rezultāts finišā bija 1:45,61 minūte, kas bija par 0,30 sekundēm ātrāk nekā Junam. 
Sunbins Juns startēja 4,94 sekundēs, kas ir atkārtoti labākais rezultāts šajā braucienā. Pārliecinošs brauciens, laba kamanu slīdēšana (117,8 km/h) viņam deva līderpozīciju - 3:45,91 minūte. 
Tomass Dukurs startēja 5,11 sekundēs, un viņš līdz trases vidusdaļai bija atguvis laiku, ko zaudēja Tretjakovam. Trases beigu daļu viņš veica lieliski un finišēja par 0,30 sekundēm ātrāk - 3:47,63.
Aleksandrs Tretjakovs (Krievija) startēja 4,94 sekundēs, bet jau pirmajā virāžā viņam bija kļūda. Ierasti Tretjakovam, viņš diezgan daudz cīnījās ar sānslīdēm, taču spēja noturēties priekšā savam tautietim - 3:46,93.
Krievijas pārstāvis Ņikita Tregubovs startēja 5,07 sekundēs, bet trases augšdaļā viņš nonāca iedzinējos, ja salīdzina ar Vaiata rezultātu. Vidusdaļā viņš sāka atgūties, kamanas ieskrējās līdz 118,5 km/h, kas ļāva nosargāt pozīciju ar rezultātu 3:47,08 minūtes. Tas bija par 0,07 sekundēm ātrāk nekā Vaiatam.
Brits Markuss Vaiats pēc laba starta laika (4,94) brauca ļoti droši un precīzi,  savu pārsvaru pieaudzējot līdz 0,76 sekundēm. Rezultāts bija 3:47,15.  
Ķīnas sportists Jaņs startēja 5,05 sekundēs, un viņš aizvadīja labu braucienu. Beigu daļu viņš veica vislabāk un pārsvaru pieaudzēja līdz 0,36 sekundēm. Rezultāts - 3:47,91. 
Džisū Kims no Dienvidkorejas pēc starta (5,02) trases augšdaļā pieļāva sīkas kļūdas, taču pārsvars bija pussekundi liels. Beigu daļa viņam bija saraustīta, pārsvars sadila, bet ar 114,8 km/h ātrumu pietika, lai summā saglabātu savu 12. vietu - 3:48,27. Tas bija par 0,08 sekundēm ātrāk nekā Rokusujevam.
Krievijas skeletonists Jevgeņijs Rokusujevs startēja 5,12 sekundēs un līdz taisnei viņš bija drošā vadībā. Tad neliela sānslīde, neprecīzi veikts "aplis" pārsvaru sadeldēja, taču krievam izdevās finišēt vadībā ar 0,02 sekunžu pārsvaru - 3:48,35
Seungi Jungs uzrādīja līdz šim labāko starta laiku (4,97), bet viņš trases vidusdaļā pieļāva divas rupjas kļūdas, kas maksāja daudz laika. No tā atgūties nebija iespējams, finišā iebraucot aiz diviem sportistiem (+0,46).
Mets Vestons no Lielbritānijas startēja 5,09 sekundēs. Viņa pārsvars pār Heraskeviču trasē lēnām dila, lai arī rupju kļūdu nebija, līdz viņš finišā iebrauca ar 0,09 sekunžu deficītu.
Ukrainis Vladislavs Heraskevičs pēc 5,17 sekunžu starta ieskrējiena ar precīzi veiktu braucienu pakāpeniski palielināja savu pārsvaru. Viņš sasniedza ātrumu 117,9 km/h un kļuva par pagaidu līderi ar laiku 3:48,37.
Florians Auers no Austrijas trasē devās 5,18 sekundēs, un viņš aizvadīja diezgan drošu braucienu, kurā kamanas ieskrējās līdz 115,9 km/h. Viņš apsteidza Kremptonu un uzrādīja laiku 3:49,16 minūtes. 
Brits Kreigs Tompsons startā uzrādīja 4,97 sekunžu ātru ieskrējienu. Viņa pārsvars bija pa 0,61 sekunde, taču turpinājumā viņam bija ļoti rupjas kļūdas, un finišā viņš iebrauca pēdējais (+0,65).
Samuels Maiers no Austrijas braucienu iesāka ar 5,23 sekunžu ieskrējienu, un jau trases augšdaļā viņš atguva vadību pār Kremptonu. Taisnē viņam saslīdēja kamanas, tad kļūdas trajektoriju izvēlē viņam neļāva noturēt pozīciju. Viņš Kremptonam piekāpās 0,24 sekundes.
Amerikas Samoā braucējs Neitens Kramptons atklāja pēdējo braucienu, un viņš trasē ieskrējās līdz 116,1 km/h, bet sacensības noslēdza ar rezultātu 3:49,61 sekunde. 
Sākas 4. brauciens!
Pasaules čempionātā skeletonā atlicis tikai viens brauciens, kas sāksies pulksten 16:00. Intriga par medaļu ieguvējiem nav liela, taču sports ir neprognozējams. 
Šie sportisti nespēja kvalificēties ceturtajam braucienam: 
TOP 20 rezultāti pēc trešā brauciena:1. Grotērs (Vācija) 2:48,592. Gasners (Vācija) +0,073. Jungks (Vācia) +0,204. Martins Dukurs (Latvija) +0,735. Fēlikss Keizingers Vācija) +0,886. Sunbijs Juns (Dienvidkoreja) +0,997. Tomass Dukurs (Latvija) +1,38
Ukrainis Vladislavs Heraskevičs pēc vāja starta (5,20) arī tika garām Aueram (+3,14), taču brits Kreigts Tompsons spēja samazināt deficītu pret tuvāko sekotāju, līderim zaudējot jau 3,58 sekundes.
Dienvidkorejas skeletonists Seungi Jungs uzrādīja 10. ātrāko rezultātu trešajā braucienā, kas viņam ļāva apsteigt Vestonu un austrieti Florianu Aueru (+2,90).
Lielbritānijas skeletonists Markuss Vaiats uzrādīja augstvērtīgu starta ieskrējienu (4,97) un ar labu braucienu pakāpās uz 10. pozīciju (+2,19). Viņš uzrādīja ātrāku laiku braucienā nekā Tomass Dukurs. Viņa tautietis Mets Vestons bija līdz šim lēnākais, ieņemot 14. vietu (+3,05), kas deva iespēju Jevgeņija Rokusujevam viņu apsteigt (+2,89).
Sacensību turpinājumā ķīnietis Jaņs aizvadīja labāku braucienu nekā korejietis Kims, pakāpjoties uz 10. vietu. (+2,37)
Krievs Ņikita Tregubovs aizvadīja līdz šim vājāko braucienu, pēc trim braucieniem pussekundi zaudējot savam tautietim Tretjakovam.   
Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas startēja 4,92 sekundēs, un viņš braucienā bija ātrāks par Tomasu Dukuru un pietuvojās viņam līdz 0,11 sekundēm. Līderim Tretjakovs zaudē 1,49 sekundes.  
Tomass Dukurs trešajā braucienā devās ar 5,17 sekunžu starta laiku, un viņš aizvadīja ļoti stabilu braucienu praktiski bez kļūdām. Tomēr arī viņam neizdevās uzlabot savu pozīciju, saglabājot septīto vietu (+1,38).
TOP 3 pozīcijās esošie vācieši vienīgie šajā braucienā pārsnieguši 118 km/h ātrumu. 
Vācietis Fēlikss Keizingers pārspēja Dukura starta laiku (4,92), un arī ceturtajam vācietim šajās sacensībās kamanas slīdēja ļoti ātri, kas ļāva apsteigt Junu un pietuvoties Dukuram (+0,88).
Sunbins Juns no Dienvidkorejas pēc 4,97 sekunžu starta ar solīdu braucienu nedaudz pietuvojās Dukuram, taču līdz pjedestālam viņam arī ļoti tālu. Līderim viņš piekāpjas 0,99 sekundes. 
Martins Dukurs uzrādīja 4,96 sekunžu starta laiku, un trases augšdaļu latvietis viņš veica ļoti "tīri". Taču kamanas Dukuram neslīdēja, sīka kļūda taisnē, un cerības uz godalgu pēc šī brauciena samazinājās. No līdera viņš atpaliek 0,73 sekundes, bet līdz trešajai vietai - 0,53 sekundes. 
Aksels Jungks no Vācijas uzrādīja labāko starta laiku līdz šim (5,00), un arī viņam trases beigu daļā izdevās deficītu samazināt (+0,20).
Aleksandrs Gasners savu trešo braucienu iesāka 5,12 sekundēs. Trases beigu daļā viņam kamanas slīdēja labāk, kas ļāva deficītu pret līderi samazināt līdz 0,07 sekundēm. 
Pirmās dienas līderis Kristofers Grotērs startā ieskrējās 5,06 sekundēs. Trasē viņš brauca bez kļūdām, virāžas veica droši un viņa rezultāts summā 2:48,59 minūtes.
Sacensības sākušās!
Trešajā braucienā skeletonisti trasē dosies ar tādu starta numuru, kādu pozīciju viņi ieņem pēc pirmās dienas.  
Pasaules čempionātā skeletonā vīriešiem piektdien norisinās izšķirošie divi braucieni. Tajos Martins Dukurs mēģinās no ceturtās vietas pakāpties uz medaļu pozīciju, savukārt Tomass Dukurs lūkos iesaistīties cīņā par TOP 5.Pēc pirmās sacensību dienas visu goda pjedestālu aizņem vācieši - Kristofers Grotērs, Aleksandrs Gasners un Aksels Jungks, savukārt M.Dukurs ir uzreiz aiz vadošā trijnieka. Martins Dukurs līderim zaudē 0,52 sekundes, bet goda pjedestāls ir 0,17 sekunžu attālumā, savukārt Tomass Dukurs ir septītais un no Grotera atpaliek 1,06 sekundes. Līdz piektajai vietai viņam nepieciešamas 0,17 sekundes.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-zaude-trim-vaciesiem-pec-pc-pirmas-dienas.d?id=51920189

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form