Martins Dukurs olimpiskās sacensības Phjončhanā iesāk ar trešo vietu

Martins Dukurs olimpiskās sacensības Phjončhanā iesāk ar trešo vietu
Foto: AP/Scanpix/LETA

Martins Dukurs pēc pirmajiem diviem braucieniem Phjončhanas olimpisko spēļu skeletona sacensībās ieņem trešo vietu, bet mājinieks Sunbins Juns pārliecinosi iet uz zelta medaļu.

Pirmais brauciens Martinam nebija no veiksmīgākajiem, pēc tā viņam ar britu Dominiku Pārsonu dalīta piektā vieta, bet Tomass Dukurs ieņēma septīto vietu.

Otrais brauciens Martinam jau labāks, konkurentiem – sliktāks, un Latvijas vadošais skeletonists kopvērtējumā pakāpās uz trešo pozīciju. Arī Tomass Dukurs pēc otrā brauciena uzlaboja savu situāciju kopvērtējumā, paceļoties uz piekto vietu.

Toties izcilu sniegumu savā mājas trasē, kas viņam zināma līdz milimetram, rāda korejietis Subins Juns. Pēc pirmā brauciena viņš pārspēja tuvāko sekotāju par 0,31 sekundi pēc diviem - jau par 0,74 sekundēm, un tikai ļoti rupja kļūda var korejietim atņemt cerības uz zelta medaļu.

Otrajā vietā ir OAR ("Olympic Athlete of Russia") sportists Ņikita Tregubovs, no kura Martins Dukurs atpaliek 0,14 sekundes.

Plašāku sacensību aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

Phjončhanas olimpisko spēļu sacensības skeletonā vīriešiem. 1. un 2. brauciens
Un kopvērtējuma TOP15 pēc diviem braucieniem:
Ar to arī šī sacensību diena skeletonā ir noslēgusies. Otrā brauciena rezultāi:
https://twitter.com/UStrautmanis/status/963976661434707969
https://twitter.com/marruciic/status/963977177204011008
Sunbins Juns sāk ar jaunu starta rekordu - 4,59 sekundes! Ātrums gan nav lielākais, taču finišā jauns trases rekords - 50,07 sekundes, un pēc diviem brauciniem Juna pārsvars ir kosmisks - 0,74 sekundes.
OAR sportists Ņikita Tregubovs sāk ar piekto startu (4,74 sek.), nedaudz piestūrē, pārsvars pamazām sarūk un finišā ir otrais aiz Martina. Tomēr divu braucienu summā Tregubovs Martinu apsteidz, par 0,14 sekundēm.
Aksels Jungks pieļauj rupju kļūdu devītajā virāžā, tikai piektais laiks braucienā un piektais arī kopvērtējumā, jo pēc pirmā brauciena vācietis bija priekšā Martinam tikai 0,08 sekundes!
Neatkārto savu pārsteidzošo rezultātu korejietis Džisu Kims, otrajā braucienā zaudē Martinam iespaidīgas 0,48 sekundes un kopvērtējumā palaiž priekšā ne tikai Martinu, bet arī Pārsonu un Tomasu Dukuru.
Martins uzlabo startu - 4,68 sekundes. Ātrums gan ir 129.5 km/h, bet pārsvars sarūk dramatiski un divu braucienu summā Dukurs britam priekšā ir tikai 0,03 sekundes. Ja šāda tendence turpināsies, Pārsons būs ļoti bīstams konkurents. Atgādinam, ka pēc pirmā brauciena viņi dalīja piekto vietu.
Dominiks Pārsons atkal labi veic trases beigu daļu,  izcils ātrums - 130.3 km/h, no 12. laika paceļoties uz pirmo vietu braucienā. Tomass Dukurs apsteigts par 0,17 sekundēm un kopvērtējumā jau par  0,20 sekundēm.
Beidzot braucienā pārspēts Vensjans Gens! Tomass Dukurs ar labu braucienu uzrāda labāko rezultātu - 50,58 sekundes, un kopvērtējumā apsteidz jaunzēlandieti jau par 0,47 sekundēm (pēc pirmā brauciena bija tikai 0,02 sekundes).
Jaunzēlandietis Rīss Tornberijs uzrāda trešo laiku braucienā un kopvērtējumā palielina pārsvaru pār Grothēru līdz 0,18 sekundēm. Ļoti blīvi rezultāti divu braucienu summā.
Otrs vācietis Kristofers Grothērs cīnās ar savu tautieti (abiem bija dalīts devītais rezultāts), un pēc otrā brauciena izvirzās vadībā ar 0,02 sekunžu pārsvaru.
Aleksandrs Gasners tikai ceturtais braucienā, bet kopvērtējumā par 0,01 sekundi apsteidz Metjū Antuānu!
Un tagad sākas cīņa par TOP10, ko iesāk anglis Džerijs Raiss. Vinš atsitas pret apmalēm devītajā virāžā, neliela kļūda arī turpinājumā. Raisam trešais laiks braucienā - 51,15 sek. un viņš palaiž garām Antuānu. Pirmajā braucienā Raisam bija 51,06 sek.
Metjū Antuāns trases augšgalā palielina pārsvaru par Genu, trases vidū nedaudz pazaudē, braucienā ir otrais, 0,11 sekundes aiz ķīnieša, taču kopvērtējumā saglabā savu 12. vietu.
Džons Deilijs saslīd devītajā virāžā un zaudē Genam braucienā 0,28 sekundes, bet kopvērtējumā viņiem šobrīd dalīta līderpozīcija.
Ukrainis Vladislavs Heraskevičs gandrīz tikai pašā pēdējā virāžā piekāpjas ķīnietim, un divu braucienu summā ir 0,04 sekundes aiz Gena. Braucienā ukrainim otrais rezultāts aiz ķīnieša.
OAR braucējs Vladislavs Marčenkovs aizvada kļūdām pilnu braucienu, izsēj visu 0,29 sekunžu pārsvaru, kas viņam bija pār Genu, un kopvērtējumā palaiž garām trīs sportistus. Ķīnietis jau pacēlies uz 15. vietu!
Ķīnietis Vensjans Gens kāpj uz augšu - ticis garām arī norvēģim Hansenam, kurš pēc pirmā brauciena bija 17. vietā.Arī austrietis Matiass Gugenbergers zaudē ķīnietim gan braucienā, gan kopvērtējumā!
Tas, cik labi otro braucienu veicis Gens parāda kanādietis Kevins Bojers, kurš viņam piekāpjas 0,37 sekundes un palaiž garām kopvērtējumā.
Toties ķīnietis Vens uzlabo savu rezultātu - 50,87 sekundes (pirmajā braucienā - 51,51 sek) un pārņem vadību.
Japānis Kacujuma Mijadžima zaudē pats sev otrajā braucienā, bet viņa rezultāts pagaidām būs labākais.
Sācies otrais brauciens!
Otrajā braucienā Tomass Dukurs startēs 14., Martins - 16., Juns - 20.
https://twitter.com/UStrautmanis/status/963960268458897408
Otrais brauciens sāksies pl. 4:30 pēc Latvijas laika.
Ar to pirmais no četriem braucieniem noslēdzies. Martins Dukurs ir dalītā piektajā vietā, Tomass – septītais, un abiem ir visas iespējas progresēt.
Treniņos Izraēlas sportists Adams Edelmans cīnījās ar jamaikieti Vatsonu un ganieti Frimpongu, kurš nebūs pēdējais, un zaudēja, bet pirmajā braucienā savus tiešos konkurentus viņš apsteidz. Tiesa, šī trīscīņa, visticamāk, ilgs trīs braucienus, jo neviens no viņiem ne tuvu nepretendē uz TOP20, kas aizvadīs arī ceturto braucienu.
https://twitter.com/toxickitty88/status/963944718181847040
https://twitter.com/UStrautmanis/status/963946034874339329
Pārsteidz ukrainis Vladislavs Heraševičs, kurš, startējis 26., uzrāda 14. labāko rezultātu! Ukrainis tikai 0,03 sekundes zaudē amerikānim Džonam Deilijam!
Un tagad startē pēdējie seši sportisti, kas vairāk cīnās par iekļūšanu TOP20.
Ķīnietis Vensjans Gens arī bija salīdzinoši ātrs treniņos, taču sacīksti iesāk ne tik pārliecinoši, tikai 18. rezultāts.
Otrs mājinieks Džisu Kims, saņemot milzīgu skatītāju atbalstu, sāk ar izcilu startu - 4,68 sekundes, nelielas kļūdas ir, bet ātrums ir augsts un finišā Kims ir priekšā Martinam, ceturtajā vietā!Korejas bobsleja un skeletona izlases treneris atklāja, ka bobslejisti Phjončhnas trasē ir veikuši vairāk nekā 450 braucienus – var vien iedomāties, kā trasi ir "pietrinuši" Korejas skeletonisti!
Kanādietis Barets Martino apsteidz tikai jamaikieti un ganieti, ierindojas 20. vietā.
Briti patiešām ir kaut ko atraduši kamanu sagatavošanā, "atkoduši" trasi - Džerijs Raiss tikai paša kļūdu dēļ neiekļūst labāko piecniekā, jo brauca Martina Dukura režīmā, sakrājo nelielas kļūdiņas, un ierindojas 10. vietā.
Arī jaunzēlandietis Rīss Tornberijs treniņos bija ātrs, tagad ļoti tīri izbraukta trase un septītais rezultāts, tikai 0,02 sekundes aiz Tomasa Dukura. 
Otrs OAR sportists Vladislavs Marčenkovs noslēdz labāko desmitnieku, bet viņu no tā izstumj nākamais sportists, amerikānis Džons Delijs, kurš ar kļūdainu braucienu tomēr uzrāda 10. rezultātu (+0,95 sek.).
Anglis Dominiks Pārsons bija ļoti ātrs treniņos un sacīkstē atkārto Martina rezultātu - 50,85 sekundes! Viņi dala ceturto vietu, Tomasam Dukuram noslīdot uz sesto poziciju.
Pieredzējušais kanādietis Deivs Greščišins netiek galā ar Phjončhanas trases virāžām un piekāpjas ne tikai ātrākajiem desmit, bet arī norvēģim Hansenam un spānim Mirambelam, ieņemot pašlaik 12. vietu.
Austrietis Matiass Gugenbergers cīnās par iekļūšanu TOP10, pēc pirmā brauciena pagaidām ir devītais, 1,10 sekundes aiz Juna.
Arī amerikānis Metjū Antuāns saslīd "pūķa astē" un finišā Junam zaudē 0,88 sekundes.
Vācieši Grothērs un Aleksandrs Gasners uzrāda identisku rezultātu un dala sesto vietu!
Vācietis Kristofers Grothērs ierindojas uzreiz aiz brāļiem Dukuriem, sestajā vietā. Viņa rezultāts (51,05 sekundes) ir par 0,77 sekundēm sliktāks nekā Junam. No Tomasa viņš atpaliek 0,17 sekundes,
OAR sportists Ņikita Tregubovs šoreiz nav ātrs startā, kur Krievijas skeletonisti parasti ir izcili, trases beigu daļā pievelk klāt līderiem un finišā ir otrais, 0,31 sekundi aiz Juna! Martins Dukurs nobīdīts uz ceturto vietu.
Divkārtējais olimpiskais vicečempions Martins Dukurs sāk ar otro labāko staru - 4,69 sekundes, ātrums ir lielāks nekā Tomasam, bet saslīd devītajā virāžā un finišā piekāpjas gan Junam, gan Jungkam. Martins ir 0,57 sekundes aiz korejieša un 0,12 sekundes aiz vācieša.
Tomass Dukurs startā zaudē Junam 0,20 sekundes, nedaudz piestūrē un ir trešais, 0,60 sekundes zaudējot korejietim un divas sekundes desmitdaļas Jungkam.
Vācietis Aksels Jungks startā zaudē Junam 0,10 sekundes, trases turpinājumā arī nepietuvojas un finišā zaudē korejietim 0,49 sekundes, kas liecina, ka korejietim ļoti labi slīd kamanas.
Skatītāji gavilē un vicina mazus plakātiņus - startē Sunbins Juns. Starts labs, bet ne rekords - 4,62 sekundes, nedaudz piekoriģē trajektoriju, pārsvars pār Hansenu ir pamatīgs, un finišā trases rekords - 50,28 sekundes.
Un nu sacensības sāk spēcīgāko grupa!
Un vēl viena eksotiska valsts uz starta - Gana un Akvasi Frimpongs, kurš paziņojis, ka nākamajās olimpiskajās spēlēs cīnīsies par medaļām.Nekas nav neiespējams, ja ir talants!Savās debijas spēlēs ganietis gan zaudē visiem startējušajiem un ieņems pēdējo vietu, ja nebūs kritienu nevienam.
Spānis Andrē Mirambels ir tikai otrais, 020 sekundes aiz Hansena (51,44 sekundes).
Otrais startē rumānis Dorins Veliču, ir ātrāks par jamaikieti, apsteidzot viņu par 1,22 skundēm.Trešais starta numurs ir ticis Aleksandram Heningam Hansenam, un te jau redzam labu starta laiku - 4,69 sekundes un arī cienīgāku rezultātu - 51,44 sekundes.
https://twitter.com/TheKenChilds/status/963940914610675713
Olimpisko skeletona sacensību pirmo rezultātu uzrāda jamaikietis Entonijs Vatsons. Cīnās ar trasi, bet veiksmīgi tiek līdz finišam - 53,13 sekundes.
Gaisa temperatūra mīnus četri grādi, ledus - mīnus astoņi. Šis rīts Korejā ir saulains un spirgts (pēc vietēja laika ir pl. 10), un skatītāju vietas ir pilnas, ko var saprast - Juns ir korejiešu lielākā cerība, ja neskaita šorttrekistus.
https://twitter.com/IngaPatmalniece/status/963830806643912704
Sacensību sākums būs eksotisks - pirmais trasē dosies jamaikietis Entonijs Vatsons, Sunbinam Junam sestais starta numurs, Akselam Jungkam septītais, Tomasam Dukuram astotais un Martinam Dukuram – devītais. Aiz brāļiem startēs OAR sportists Ņikita Tregubovs.
https://twitter.com/e_grintals/status/963862410212896768
Savukārt Tomass Dukurs sudzējās par temperatūras svārstībām:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/tomass-dukurs-zel-ka-laika-apstakli-metajas-no-minusiem-uz-plusiem.d?id=49743317
Gaidāma ļoti sīva cīņa starp Martinu Dukuru un mājinieku Sunbinu Junu. Par to Martins jau izteicās pēc pirmajiem diviem treniņbraucieniem:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/martins-dukurs-dienvidkorejiesi-spele-paslepes.d?id=49733617
Renes sporta veidu pārstāvji turpina sacnsības Phjončhanā, šodien uz starta izejot skeletonistiem.

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas