Foto: Katrīna Mame

Vidzemes "īstās garšas" meklējumos devās divas aizrautīgas kulinārās pasaules izzinātājas – Katrīna Mame, kura Latvijas gardēžu sabiedrībā pazīstama kā bloga "Krustnagliņa.lv" autore, un Nīderlandes kulinārijas bloga "Littlespoon.nl" autore Stefānija van der Māsa (Stefanie van der Maas). Četras dienas ilgušās darba vizītes laikā blogu autores arīdzan degustēja kaņepju pienu, iemācījās pagatavot pelašķu kokteili, izcepa katra savu rudzu maizes klaipiņu un izbaudīja dienas lomu restorānā Baltijas jūras piekrastē.

Katrīna ir kurzemniece, un viņas bērnības puse aizvadīta Rojā, ko šobrīd ir nomainījusi dinamiskā Rīga, tāpēc līdz šim Vidzeme iepazīta minimāli. Stefānija Latvijā bija ieradusies, lai kopā ar Katrīnu izzinātu īsto Vidzemes garšu un pastāstītu par to saviem sekotājiem. Katrīna Mame atklāj četras vietas, kas paliks īpašā atmiņā.

Straupes lauku labumu tirdziņš

Foto: Katrīna Mame

Tirgotāji ir vietējie mājražotāji, piedāvājums ir svaigs un sezonāls. Iespējams iegādāties sierus, kas citur nav ne redzēti, ne baudīti. Kaņepju piens, pašu ceptas kūkas un dārzeņi, nobaudāms ir viss, un visa ir ļoti daudz, tieši tāpēc tas ir viens no unikālākajiem tirdziņiem Latvijā, ko ir vērts apmeklēt. Jūtams, ka tirgū mājo labas vērtības, produkti ir veselīgi un audzēti, saudzējot dabas daudzveidību un domājot par vides ilgtspēju.

Lasot tālāk, uzzināsi vēl trīs garšu pietuvietas, ko iekļaut maršrutā, plānojot ceļojumu pa Vidzemi.

Piemājas saimniecība 'Silkalni'

Foto: Katrīna Mame

Maizes ceptuve 'Donas'

Foto: Katrīna Mame

Zemnieku saimniecība 'Adzelvieši'

Foto: Katrīna Mame
Foto: Katrīna Mame

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!