Foto: Shutterstock kolāža
Lai atvieglotu čaklo konservētāju pūles, no "Tasty" recepšu apcirkņiem izvēlējāmies vienkārši pagatavojamus salātus ziemai, kurus var pagatavot bez pasterizēšanas. Katlā ar piedevām savārītās bietes, gurķus, tomātus, papriku, kabačus, kāpostus vai citus dārzeņus atliks vien saliet burciņās, un lieta darīta!

Lai burkās sapildītie salāti bez pasterizēšanas nesabojātos, ir svarīgi, lai konservēšanai izmantojamās burkas un vāciņi būtu pietiekami tīri. Pieredzējušas saimnieces skaidro, ka pietiks ar to, ja konservēšanai paredzētos traukus mājas apstākļos tīri izmazgāsi un izkarsēsi cepeškrāsnī. Turpat, sterilā vidē, arī atdzesē un tikai tad tajos pilda konservējamos produktus. Ja pildīšanai izmantosi karstas, vēl neatdzesētas burkas, tās var saplaisāt. Pastāv arī citi paņēmieni trauku sterilizēšanai – par tiem stāstījām šajā rakstā.

Kaut gan burku karsēšana cepeškrāsnī ir biežāk izmantotais paņēmiens, atjautīgākās saimnieces ir atklājušas vienkāršāku veidu, izmantojot sterilizēšanai mikroviļņu krāsni. Izlasot šo rakstu, uzzināsi, kā rīkoties, lai karsta ūdens tvaikiem piepildīta virtuve un laikietilpīgā burku sagatavošana verdoša ūdens katlos paliktu pagātnē.

Lūk, te meklē 10 recepšu variācijas par lečo tēmu, starp kurām atradīsi arī tādas pašmāju konservēšanas entuziastu fantāzijas lidojuma pērles kā, piemēram, sēņu vai zaļu tomātu lečo, kā arī lečo Latgales gaumē (arī lielākā daļa lečo ir gatavojami bez pasterizēšanas), bet zemāk atradīsi 14 receptes ziemas salātiem bez pasterizēšanas – no bietēm, gurķiem, tomātiem, paprikas, kabačiem, kāpostiem un citiem sezonā aktuāliem dārzeņiem.

Lai labi garšo!

Dārzeņu salāti 'Balaton' ziemai bez pasterizēšanas

Foto: Privātais arhīvs

"Bērnībā veikalā varēja nopirkt burciņās fasētus ungāru ražojuma salātus "Balaton", kas bija ārkārtīgi gardi. Eksperimentējot ar sastāvdaļām, izdevās pagatavot salātus, kas pēc garšas ir ļoti līdzīgi," no "Facebook" konservēšanas grupas dalībnieka Laura Cekula aizgūtu un savai gaumei pielāgotu recepti iesaka mūsu lasītāja Iveta Penele.

Lasīt vairāk

Marinēti gurķi ar papriku un sīpoliem ziemai

Foto: Privātais arhīvs

"Gurķīši nolasīti, taps kāds kārums ziemai. Šie ir mūsu mājās iecienīti salātiņi. Salāti nav jāpasterizē, tie stāv ļoti labi visu ziemu, un ledusskapis nav nepieciešams," recepti iesaka vairāku pavārgrāmatu autore Laila Trektere.

Lasīt vairāk

Ziemas salāti bez pasterizēšanas

Foto: Shutterstock

Tomātu, gurķu, sīpolu un burkānu ziemas salāti bez pasterizēšanas.

Lasīt vairāk

Pikantie biešu salāti ar papriku un ķiplokiem ziemai bez pasterizēšanas

Foto: Privātais arhīvs

Pikantos biešu salātus, kam pievienots krietni daudz ķiploku un paprika – īpašam aromātam, ziemā varēsi izmantot gan kā kreftīgu piedevu dažādiem pamatēdiem, gan kā pamatu gardai biešu zupai. Laba ziņa tiem, kam nav pagraba, bet ledusskapis jau pārpildīts – šos salātus var uzglabāt arī istabas temperatūrā. Pārbaudītu un ļoti garšīgu recepti iesaka Diana Lapinska.

Lasīt vairāk

Burkāni ar papriku un zaļumiem armēņu gaumē bez pasterizēšanas

Foto: Shutterstock

Šie pikantie, garšām bagātie armēņu salāti garšos pat tiem, kas ar burkāniem ir uz "jūs".

Lasīt vairāk

'Mednieku' salāti ziemai bez pasterizēšanas

Foto: Privātais arhīvs

Kraukšķīgie, sulīgie mednieku salāti ziemā būs lieliska piedeva pie gaļas un dažādiem citiem pamatēdieniem. Recepti iesaka vairāku pavārgrāmatu autore Laila Trektere.

Lasīt vairāk

Foto recepte: Latgales salāti ar ķiplokiem bez karsēšanas

Foto: Privātais arhīvs

Pēc garšas šie gurķīši līdzinās Latgales salātiem, bet lielais ķiploku daudzums, sāls un etiķis kā konservanti gādās par to, lai salāti ledusskapī vai vēsā pagrabā glabātos bez karsēšanas. Recepti iesaka mūsu lasītāja Ieva Lasmane.

Lasīt vairāk

Gurķu lečo ziemai bez pasterizēšanas

Foto: Privātais arhīvs

"No šī produktu daudzuma sanāks pagatavot 12 burciņas (450 g) manis izgudrotā gurķu lečo," recepti iesaka vairāku pavārgrāmatu autore Laila Trektere.

Lasīt vairāk

Biešu un ābolu salāti borščam bez pasterizēšanas

Foto: Privātais arhīvs

Ziemā šos aromātiskos biešu salātus varēsi izmantot gan kā uzkodu vai piedevu dažadiem ēdieniem, gan kā boršča pamatu, pievienojot burciņas saturu gaļas buljonam. Recepti iesaka vairāku pavārgrāmatu autore Laila Trektere.

Lasīt vairāk

Pikantie zaļo tomātu salāti ar mārrutkiem bez karsēšanas

Foto: Shutterstock

Pikantie zaļo tomātu salāti no viesību galda pazūd zibensātrumā, raksta receptes autore, portāla Cālis.lv lietotāja Maigucis. Otra šīs receptes priekšrocība - burciņas nav jākarsē.

Lasīt vairāk

Gurķu salāti ziemai ar ķiploku un sīpoliem

Foto: Privātais arhīvs

"Receptes priekšrocība ir tāda, ka salāti nav jāpasterizē. Ķiploks, dabīgais konservants, nodrošina to saglabāšanos līdz pavasarim, bet bez sīpoliem neiztikt," ar šādu pieteikumu Sīpolu ceļa recepšu konkursam piesakās Edgars, kura marinējumus un konservējumus jau gadiem atzinīgi novērtē gan radi, gan draugi.

Lasīt vairāk

Ģimenes salāti no dažādiem dārzeņiem ziemai

Foto: Shutterstock

Ģimenes salāti - pikanti, dažādu dārzeņu salāti.

Lasīt vairāk

Aromātiskie kabaču salāti ziemai bez pasterizēšanas

Foto: Shutterstock

Šiem vienkāršajiem kabaču salātiem ļoti patīkamu garšas niansi piešķir baltā jeb bulgāru paprika.

Lasīt vairāk

Biešu un kabaču salāti ziemai bez pasterizēšanas

Foto: Shutterstock

Šie salāti ir tik gardi, ka var netīšām "noēsties", pirms paspēsi tos aiznest līdz pieliekamajam.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!