Fоtо: Privātais arhīvs

Gards, svaigs un citronīgs deserts glāzītēs. Recepti, izmantojot "Tasty" recepšu iesūtīšanai paredzēto formu, iesūtījusi mūsu lasītāja Zane.

11recipe.ingredients
vidēji

recipe.ingredients

CITRONU KRĒMAM:3 olas150 mlcitronu sula150 mlcukurs120 gsviests200 gpilngraudu cepumi3 ĒKsviests MASKARPONES KRĒMAM:250 gmaskarpone vai bezpiedevu krēmsiers0.5 glāzecukurs500 mlsaldais krējums

recipe.preparation

1

Citronu vārīto krēmu gatavo iepriekšējā dienā, lai tas pa nakti stāv ledusskapī. Citronu sulu lej katliņā, pievieno cukuru, iesit olas, ar putojamo slotiņu visu viegli samaisa kopā.

2

Pievieno sviestu un liek karsēt uz nelielas liesmas. Maisa, līdz masa sabiezē un uzmet pirmos burbuļus.

3

Pārlej krēmu bļodā, pārklāj ar pārtikas plēvi, piespiežot to pie krēma, lai starp krēmu un plēvi nepaliek gaiss. Liek ledusskapī uz nakti.

4

Cepumu drumstalām samaļ pilngraudu cepumus ar sviestu.

5

Gatavo maskarpones krēmu. Maskarponi ar cukuru kuļ ar mikseri, pievieno tam apmēram trešdaļu iepriekš pagtavotā citronu krēma, sajauc visu kopā, pielej saldo krējumu un kuļ, līdz izveidojas biezs, stingrs krēms.

6

Deserta trauciņos vai glāzēs kārto cepumu drupačas, tad maskarpones krēmu, nedaudz citronu krēmu, vēlreiz maskarpones krēmu. Pa virsu uzdrupina vēl cepumiņus.

Lai labi garšo!

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !