Soli pa solim: kā izcept graudu maizi, izmantojot dzīvo ieraugu
Foto: "Virtuve diviem"

"Maizi cepu diezgan regulāri un sen. Esmu izgājusi cauri dažādiem periodiem - cepusi kukulīšus gan maizes mašīnā, gan cepeškrāsnī, gan ar rūpniecisko raugu, gan dzīvo ieraugu, ko uzraudzēju pati," teic kulinārijas bloga "Virtuve diviem" autore, piedāvājot "Tasty" lasītājiem savu versiju par to, kā mājas apstākļos pagatavot gardu graudu maizi, izmantojot dzīvo ieraugu.

"Kādu laiku atpakaļ apstākļi sakrita tā, ka man bija izdevīgāk izcept maizi mājās nekā braukt uz veikalu. Un tā sākās mana aizraušanās ar dzīvā ierauga maizes cepšanu. Maize iznāk garšīga un smaržīga, ar kraukšķīgu garoziņu, turklāt bez īpašas piepūles. Galvenais, neko nesarežģīt!"

Pirmā diena


Sāk gatavot mīklas ierauga masu. Nepieciešamās sastāvdaļas:

  • 60 g miltu (labāk ar augstu olbaltumvielu saturu);
  • 75 g ūdens;
  • 12 g aktīva rudzu miltu dzīvā ierauga (kā to pagatavot mājas apstākļos, stāstījām šajā rakstā. Ņem vērā – ja maizi plānots cept nedēļas nogalē, tad dzīvo ieraugu jāsāk gatavot jau nedēļas sākumā, jo šim procesam būs nepieciešamas vismaz piecas dienas.)


Visu bļodā sajauc, bļodu pārklāj ar drāniņu un atstāj 12–16 stundas apmēram 21 grāda temperatūrā.

Citā bļodiņā liek:

  • 30 g linsēklu;
  • 84 g ūdens.


Ar aukstu ūdeni pārlietās linsēklas apmaisa un atstāj uzbriest.

Priekšdarbi nu ir veikti! Lasi tālāk, kas jāpaveic nākamajā dienā, lai rezultātā tiktu pie burvīgi smaržojoša svaigas maizes klaipiņa ar sulīgu mīkstumu un zeltainu, kraukšķīgu garoziņu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form