Ukraiņu konditoru saldā kļūda – Kijevas torte: kā to pagatavot soli pa solim
Foto: Shutterstock

Kijevas torte, gluži kā "Putna piens", "Prāga" vai pašmāju "Cielaviņa", pieder pie padomju konditoru veikuma zelta fonda. Atceros, ka bērnībā Kijevas torti ģimenē bijām iedēvējuši par "Kijevas akmeņaino". Tas tādēļ, ka, cenšoties to sagriezt glītos gabaliņos, ik reizi rezultāts bija viens un tas pats – rūpīgais konditoru meistardarbs pārvērtās bezformīgā juceklī, kas atgādināja drupu kaudzi. Tortes dalīšanas rituāls allaž bija nemainīgs: mamma nozvērējās nākamreiz izvēlēties citu torti, tad, liekot lietā karoti, visi draudzīgi sabērām "drupas" pa šķīvjiem un izbaudījām šokolādes, bezē un riekstu burvību līdz pēdējai drupačai.

Šoreiz skaidrosim, kādas leģendas apvij šo kārumu un kā Kijevas torti pagatavot mājās soli pa solim.

Nejaušība vai mērķtiecīga darba rezultāts? Kā radās Kijevas torte

Šī torte ir ne tikai Kijevas, bet arī visas Ukrainas saldā vizītkarte, ko daudzi tūristi izvēlas vest mājās kā suvenīru. Par tās vēsturi klīst vairāki nostāsti. Viens no tām vēsta, ka ukraiņu kulta kārums radies kļūdas pēc 1956. gadā Kārļa Marksa vārdā nosauktajā konditorejas izstrādājumu fabrikā (mūsdienās – Kijevas konditorejas izstrādājumu fabrika "Roshen"). Konditori bija sagatavojuši porciju olu baltumu kādai no tolaik sortimentā esošajām biskvīta tortēm, bet aizmirsuši ievietot ledusskapī, "Segodnya" vēsta Sergejs Gaļčenko. Lai slēptu kolēģu pieļauto kļūdu un manta neietu zudumā, nākamā maiņa nolēmusi olu baltumus likt lietā, radoši improvizējot. Biskvītu ceha priekšniekam, kurš uzņēmās atbildību par notikušo, pat sapņos nerādījās, ka gaisīgās bezē plāksnes, kas salipinātas ar treknu krēmu, reiz kļūs par Ukrainas nacionālo lepnumu.

Tiesa gan, pašā fabrikā "Roshen" stāstu par liktenīgo kļūdu uzskata vien par skaistu leģendu. "Neparastās Kijevas tortes receptes izstrāde bija mērķtiecīgs darbs, kas 1956. gadā beidzot vainagojās panākumiem. Receptūra tika patentēta vien 1973. gadā, kad PSRS Ministru Padomes Izgudrojumu un atklājumu valsts komiteja piešķīra Kijevas tortes "autortiesības" Kārļa Marksa vārdā nosauktās fabrikas konditorēm Annai Kurilo un Gaļinai Fastovecai-Kaļinovskai," portālam "Segodnya" atklāj "Roshen" pārstāvji.

Interesanti, ka arī Latvijā iecienītās tortes "Cielaviņa" nosaukums radies vien septiņdesmitajos gados, 2010. gada televīzijas LNT raidījumā "Tautas balss" atmiņās dalījās "Staburadzes" konditori. Tiek uzskatīts, ka tās priekštece bijusi torte "Draudzība", bet, ņemot vērā ievērojamo līdzību ar Kijevas torti, ļoti iespējams, ka tieši ukraiņu konditoru meistarstiķis savulaik ir iedvesmojis pašmāju konditorus radīt Latvijas kulta kārumu.

Lasi tālāk, lai uzzinātu, kādas ir tortes sastāvdaļas, un kā mājās soli pa solim pagatavot ukraiņu iecienīto kārumu.

Tags

Ēdienu vēsture Konditoreja Tortes un kūkas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form