Neskati vīru pēc cepures – mākslinieciski dzīvokļi, kas paslēpušies aiz pelēkas fasādes
Foto: Jānis Salmanis/Privātais arhīvs

Apskatot ēku no ārpuses, veidojas pirmās asociācijas un vizualizācijas par dzīvokļiem, kas sakārtojušies aiz nama ārējās sienas. Bieži vien tiek pieņemts – jo vecāks nams, jo arī senāks mājokļa interjers, taču patiesībā vēsturiskajos namos mēdz "sēdēt" arī patiesi moderni un mākslinieciski dzīvokļi.

Nereti šāds pieņēmums veidojas, ieraugot Hruščova laika ēkas projektu jeb tautā saukto "hruščovku". Daudziem šķiet, ka aiz mūra sienas ļaudis mīt platībā mazos dzīvoklīšos, taču tik viennozīmīgi teikt nevarētu. Kā piemēru varam minēt divus stilīgus dzīvokļus Iļģuciemā, kuriem ir ne tikai izveidots vēl viens līmenis, bet kuri ierakstās arī "māksliniecisko pērļu" kategorijā.

Vietā teiciens "neskati vīru pēc cepures", jo ārējais skats var būt maldinošs. Turpinājumā iepazīsties ar četriem mājokļiem, kas moderni iekārtoti vēsturiskos namos, kā arī izlasi stāstu par namu ar senu vēsturi, kurā reiz dzīvojis Kārlis Ulmanis.

Tags

Dzīvoklis Interjera idejas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form