Latvijā radītajā datorprogrammā "Tildes Birojs 2016" ir iekļauts labākais latviešu valodas mašīntulks un pieejama pasaulē vienīgā latviešu valodas gramatikas pārbaude.

Jaunā versija ietver ne tikai saturiskus jauninājumus – produktam ir pilnīgi jauns un mūsdienīgs dizains, kā arī uzlabota, lietotāja vajadzībām pielāgojama funkcionalitāte, padarot programmas lietošanu daudz ērtāku un ātrāku.

Jaunums ir teksta atpazīšana dažādu formātu attēlos, kā arī ir iekļautas piecas jaunas sinonīmu vārdnīcas un ir nodrošināta gramatiskā analīze vēl sešām valodām.

"Tildes Birojā" ir integrēta automātiska latviešu valodas pareizrakstības pārbaude. Lietotāji var kvalitatīvi tulkot vārdus, tekstus un dokumentus, izmantot svešvalodu un skaidrojošās vārdnīcas, kā arī sinonīmu vārdnīcu un enciklopēdijas.

Programma ir saderīga ar jaunākajām "Windows" operētājsistēmām un "Microsoft Office" programmas versijām. Lejupielādējot iepazīšanās versiju, lietotāji var programmu "Tildes Birojs 2016" izmēģināt 30 dienas bez maksas. Privātpersonām programmas licence maksās 22,99 eiro.

"Tildes Biroju" šobrīd izmanto jau vairāk nekā 350 tūkstoši lietotāju gan Latvijā, gan ārpus tās.

Par godu jaunā produkta iznākšanai valodu tehnoloģiju uzņēmuma "Tilde" vadītājs Andrejs Vasiļjevs pirmās 150 programmas "Tildes Birojs 2016" licences uzdāvināja Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktoram Andrim Vilkam īpašā ceremonijā Gaismas pils telpās. Tagad ikvienam LNB apmeklētājam ikdienas darbā ar datoru ir nodrošināts pilns latviešu valodas atbalsts.

"Jaunā "Tildes Biroja" versija palīdz rūpēties par skaidru valodu visā tās daudzveidībā, tātad – par valodas ekoloģiju. Līdzīgi kā dabas ekoloģija ietekmē mūsu fizisko veselību, valodas ekoloģija iespaido sociālo, intelektuālo un emocionālo vidi, kurā dzīvojam," norāda Vasiļjevs.

"Valodas vide ir bagāta un daudzveidīga, to veido gan latviešu, gan citas saskarsmes valodas, kas aktīvi mijiedarbojas gan fiziskajā, gan virtuālajā telpā. Piedrazot var ne tikai pagalmus un mežus, bet arī valodu. Tāpēc Tildes Birojs ietver mūsdienīgāko tehnoloģisko aprīkojumu, palīdz atklāt un attīrīt valodas sārņus, padarīt valodas lietojumu bagātīgu un labskanīgu, kā arī ļauj saprast un sazināties dažādās valodās," uzsver "Tilde" vadītājs.