Ziņas

 
Vasarā no Liepājas mini zoodārzā "Atomi" pazudušais ķengura radinieks – valabijs vārdā Sidnejs joprojām nav nonācis atpakaļ vietā, no kuras izbēga, portālam "Delfi" apstiprināja zoodārza pārstāve. Ja tuvākajā laikā viņu neatradīs un nenogādās atpakaļ, viņa izredzes izdzīvot ir niecīgas, noteica Rīgas zoodārza speciālists Māris Liekalns.
Lasīt vairāk
 
Kādas privātmājas saimnieks Amerikas Savienoto valstu (ASV) Ņūdžersijas štatā iesniedzis prasību tiesā pret populārās spēles "Pokemon Go" izstrādātājiem "Niantic Inc." un "Nintendo Co.", ziņo "Bloomberg".
Lasīt vairāk
 
Nedēļas nogalē, 6. un 7. augustā, Rīgas Olimpiskajā centrā jau ceturto reizi notiks "UniCon" pasākums, kas ietver izstādes, festivāla, gadatirgus un konferences elementus, kuru mērķis ir iepazīstināt plašo auditoriju ar dažādām izpausmēm "Geek" kultūrā un tehnoloģiju jomās, piemēram, ar virtuālo realitāti (VR), kibersportu un latviešu izstrādājumiem datorspēļu jomā.
Lasīt vairāk
 
Pokemānija beigusies vai vispār nav uzrunājusi, bet paspēlēt jaunas spēlītes tāpat gribas? Saprotam un piedāvājam 13 jautras un aizraujošas spēlītes, kuras nespiedīs mērot kilometrus un mētāties ar virtuālu bumbiņu virtuālās radībās ar mērķi "noķert viņus visus".
Lasīt vairāk
 
Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD ) 34 dalībvalstu vidū, ņemot vērā optiskā interneta pieejamību iedzīvotājiem, Latvija ierindojusies trešajā vietā, apsteidzot Zviedriju un Igauniju.
Lasīt vairāk
 
Pareģot ir sarežģīti – nepieciešams ne tikai iedomāties, ar kādām problēmām saskarsies cilvēce rīt, bet arī mēģināt izdomāt tām risinājumus. Par laimi, cilvēkiem no ASV Nākotnes institūta (IFTF) piemīt pietiekami attīstīta iztēle un spēja sekot līdzi jaunatklājumiem un tendencēm. Lūk, 10 tehnoloģijas, kas būs pieejamas 2026. gadā. Brīdinām – dažas no tām ir tiešām dīvainas.
Lasīt vairāk
 
Piektdien, 29. jūlijā, operētājsistēma (OS) "Windows 10" sagaidīs savu pirmā gada jubileju. Tieši šim notikumam par godu "Microsoft" sagatavojuši nelielu atjauninājumu, kas jaunajā OS ieviesīs lērumu noderīgu funkciju. Lūk, astoņi patīkamākie atjauninājumi, kas mūs sagaida "Windows 10 Anniversary Update".
Lasīt vairāk
 
Tehnoloģijas pastāvīgi attīstās un progresē, padarot mūsu pasauli arvien ērtāku dzīvei. Pieeja tehnoloģijām un internetam – tā nav privilēģija, kuru izmanto tikai retie, tā ir iespēja plašām cilvēku masām. Tieši tādēļ dažādu valstu pārstāvniecībām ir tik svarīgi attīstīt tehnoloģijas, kas uzskatītas par būtisku progresa elementu. Lai izmērītu tehnoloģiju izmantošanu un attīstību, izveidots indekss NRI (Network Readiness Index).
Lasīt vairāk
 
ASV informācijas tehnoloģiju gigants "Apple Inc." otrdien paziņoja, ka viedtelefonu "iPhone" pārdošanas apjoms iepriekšējā trīs mēnešu periodā piedzīvojis kritumu otro ceturksni pēc kārtas un samazinājusies arī uzņēmuma peļņa.
Lasīt vairāk
 
Maskavā izstrādā mobilo aplikāciju, kas ļaus pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem "noķert" vēsturiskas Krievijas personības un uzņemt ar tām selfijus, liecina Maskavas pilsētas mājaslapā publiskotā informācija.
Lasīt vairāk
 
Dienvidkorejas tehnoloģiju kompānija "Samsung" iesūdzējusi vairākās tiesās savu Ķīnas konkurenti "Huawei" par patentu tiesību pārkāpumiem.
Lasīt vairāk
 
Izlasot šo virsrakstu, daudziem varbūt būs pārsteigums, ka joprojām videomagnetofoni tika ražoti. Šobrīd pasaulē vairs ir tikai viena kompānija, kura tos ražo, bet tagad paziņojusi, ka pēdējais šīs ierīces eksemplārs no konveijera noripos šomēnes.
Lasīt vairāk
 
Mākslīgā intelekta aģents Amelia komunicē dabiskā valodā un ir apveltīts ar izteiktāku empātiju nekā citi līdzīgi aģenti. Amelia spēj pieņemt lēmumus, balstoties uz datiem, un izpildīt atkārtotus jeb rutīnas uzdevumus daudz efektīvāk nekā cilvēks. Tiek prognozēts, ka strauji augošais mākslīgā intelekta tehnoloģiju tirgus tuvāko gadu laikā pārsniegs deviņus miljardus ASV dolāru.
Lasīt vairāk
 
Informācijas un tehnoloģiju (IT) uzņēmums AS "Exigen Services Latvia" aizvadītajā gadā palielinājis apgrozījumu par pusmiljonu eiro jeb 3,6%, sasniedzot 14,4 miljonus eiro. 2015. gadā uzņēmums nopelnījis 1,6 miljonus eiro.
Lasīt vairāk
 
Reaģējot uz pēdējās dienās Latvijā un pasaulē lielu popularitāti ieguvušo spēli "Pokemon Go", VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) atgādina, ka dzelzceļš ir paaugstinātas bīstamības zona un aicina aplikācijas lietotājus izvairīties no objektiem, kas atrodas tiešā sliežu ceļu tuvumā, portālu "Delfi" informē uzņēmuma pārstāvji.
Lasīt vairāk
 
"Pokemon Go" izstrādāji no "Nintendo" un "Niantic Labs" izplatījuši spēles pirmos atjauninājumus 1.0.1, kuros novērsta kļūme, kas iepriekš aplikācijai sniedza nesankcionētu piekļuvi lietotāju privātajai informācijai.
Lasīt vairāk
 
Virtuālās realitātes spēle "Pokemon Go" pirmdien nodrošinājusi Japānas videospēļu kompānijas "Nintendo Co" 23% akciju vērtības pieaugumu, ziņo "Businessinsider.com".
Lasīt vairāk
 
Lai arī šķiet, ka planšetdatoru trakums jau ir noskrējies, tomēr joprojām šādas ierīces tiek ražotas un pirktas. Prātīgi izvēloties sev atbilstošāko planšetdatoru, varam savā rīcībā iegūt noderīgu rīku, ar ko ērti aplūkot iecienītās tīmekļa vietnes, izlasīt jaunākos e-pastus, klausīties mūziku un skatīties video, kā arī pakavēt savu laiku ar kādu interesantu spēli. ASUS ZenPad 10 pavisam noteikti ir ierīce, ko ir vērts apskatīt!
Lasīt vairāk
 
Interneta un televīzijas uzņēmums "Lattelecom" izveidojis jaunu izklaides platformu "Shortcut", kas piedāvā seriālu, filmu un TV kanālu satura apvienojumu, kā arī tiešraides no notikumiem Latvijā un pasaulē, portālu "Delfi" informēja uzņēmumā.
Lasīt vairāk
 
Vasara - gan lielu, gan mazu remontu laiks. Ja jūs jau sen nomāc kāda datorproblēma, pastāv liela iespēja, ka kāds jau paspējis to atrisināt jūsu vietā. Un izdarījis to pavisam neparastā veidā, līdzīgi kā "Reddit" lietotāji no "Tech Support Macgyver".
Lasīt vairāk