Pokemānija beigusies vai vispār nav uzrunājusi, bet paspēlēt jaunas spēlītes tāpat gribas? Saprotam un piedāvājam 13 jautras un aizraujošas spēlītes, kuras nespiedīs mērot kilometrus un mētāties ar virtuālu bumbiņu virtuālās radībās ar mērķi "noķert viņus visus".
Lasīt vairāk
Pareģot ir sarežģīti – nepieciešams ne tikai iedomāties, ar kādām problēmām saskarsies cilvēce rīt, bet arī mēģināt izdomāt tām risinājumus. Par laimi, cilvēkiem no ASV Nākotnes institūta (IFTF) piemīt pietiekami attīstīta iztēle un spēja sekot līdzi jaunatklājumiem un tendencēm. Lūk, 10 tehnoloģijas, kas būs pieejamas 2026. gadā. Brīdinām – dažas no tām ir tiešām dīvainas.
Lasīt vairāk
Nedēļas nogalē, 6. un 7. augustā, Rīgas Olimpiskajā centrā jau ceturto reizi notiks "UniCon" pasākums, kas ietver izstādes, festivāla, gadatirgus un konferences elementus, kuru mērķis ir iepazīstināt plašo auditoriju ar dažādām izpausmēm "Geek" kultūrā un tehnoloģiju jomās, piemēram, ar virtuālo realitāti (VR), kibersportu un latviešu izstrādājumiem datorspēļu jomā.
Lasīt vairāk
Apmēram 85% "Android" ierīču ir ar vismaz vienu kritisku ievainojamību, padarot "Android" par gigantisku drošības problēmu, intervijā aģentūrai LETA sacīja SIA "Datoru drošības tehnoloģijas" mārketinga direktors Valdis Šķesters.
Lasīt vairāk
Piektdien, 29. jūlijā, operētājsistēma (OS) "Windows 10" sagaidīs savu pirmā gada jubileju. Tieši šim notikumam par godu "Microsoft" sagatavojuši nelielu atjauninājumu, kas jaunajā OS ieviesīs lērumu noderīgu funkciju. Lūk, astoņi patīkamākie atjauninājumi, kas mūs sagaida "Windows 10 Anniversary Update".
Lasīt vairāk
Tehnoloģijas pastāvīgi attīstās un progresē, padarot mūsu pasauli arvien ērtāku dzīvei. Pieeja tehnoloģijām un internetam – tā nav privilēģija, kuru izmanto tikai retie, tā ir iespēja plašām cilvēku masām. Tieši tādēļ dažādu valstu pārstāvniecībām ir tik svarīgi attīstīt tehnoloģijas, kas uzskatītas par būtisku progresa elementu. Lai izmērītu tehnoloģiju izmantošanu un attīstību, izveidots indekss NRI (Network Readiness Index).
Lasīt vairāk
Pagājušās nedēļas noslēgumā amerikānis Niks Džonsons kļuva par pirmo cilvēku, kurš noķēris visus 142 "Pokemon Go" pokemonus. Lūk, desmit padomi, kurus viņš var sniegt cilvēkiem, kuri vēlas noķert pēc iespējas vairāk pokemonus, pirms šī spēle ir apnikusi vai pienākusi ziema.
Lasīt vairāk
ASV informācijas tehnoloģiju gigants "Apple Inc." otrdien paziņoja, ka viedtelefonu "iPhone" pārdošanas apjoms iepriekšējā trīs mēnešu periodā piedzīvojis kritumu otro ceturksni pēc kārtas un samazinājusies arī uzņēmuma peļņa.
Lasīt vairāk
Maskavā izstrādā mobilo aplikāciju, kas ļaus pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem "noķert" vēsturiskas Krievijas personības un uzņemt ar tām selfijus, liecina Maskavas pilsētas mājaslapā publiskotā informācija.
Lasīt vairāk
Vasara - gan lielu, gan mazu remontu laiks. Ja jūs jau sen nomāc kāda datorproblēma, pastāv liela iespēja, ka kāds jau paspējis to atrisināt jūsu vietā. Un izdarījis to pavisam neparastā veidā, līdzīgi kā "Reddit" lietotāji no "Tech Support Macgyver".
Lasīt vairāk
Dienvidkorejas tehnoloģiju kompānija "Samsung" iesūdzējusi vairākās tiesās savu Ķīnas konkurenti "Huawei" par patentu tiesību pārkāpumiem.
Lasīt vairāk
Izlasot šo virsrakstu, daudziem varbūt būs pārsteigums, ka joprojām videomagnetofoni tika ražoti. Šobrīd pasaulē vairs ir tikai viena kompānija, kura tos ražo, bet tagad paziņojusi, ka pēdējais šīs ierīces eksemplārs no konveijera noripos šomēnes.
Lasīt vairāk
Mākslīgā intelekta aģents Amelia komunicē dabiskā valodā un ir apveltīts ar izteiktāku empātiju nekā citi līdzīgi aģenti. Amelia spēj pieņemt lēmumus, balstoties uz datiem, un izpildīt atkārtotus jeb rutīnas uzdevumus daudz efektīvāk nekā cilvēks. Tiek prognozēts, ka strauji augošais mākslīgā intelekta tehnoloģiju tirgus tuvāko gadu laikā pārsniegs deviņus miljardus ASV dolāru.
Lasīt vairāk
Informācijas un tehnoloģiju (IT) uzņēmums AS "Exigen Services Latvia" aizvadītajā gadā palielinājis apgrozījumu par pusmiljonu eiro jeb 3,6%, sasniedzot 14,4 miljonus eiro. 2015. gadā uzņēmums nopelnījis 1,6 miljonus eiro.
Lasīt vairāk
"Pokemon Go" laikā bieži pieķer sevi pie domas, vai viedtālruņa baterija izturēs līdz nākamajam PokeStop? "Samsung" produktu speciālists Jānis Lejnieks norāda – drošākais veids, kā spēles aizraujošākajā brīdī nepalikt ar melnu ekrānu, ir pirms došanās ārpus mājas pilnībā uzlādēt telefonu un līdzi ņemt ārējo bateriju, taču viņš atklāj arī citus vienkāršus knifus, kas ļaus pokemonus meklēt maksimāli ilgāk.
Lasīt vairāk
7. jūlijā oficiāli atklātā spēle "Pokemon GO" iekarojusi arī latviešu sirdis un, būsim atklāti, arī lielāko daļu brīvā laika. Ja vēl neesi iepazinies ar šo spēli vai izpratis tās būtību, te būs skaidrojums un pāris padomi no tehnoloģiju blogera Mareka Matisona.
Lasīt vairāk
Lai arī šķiet, ka planšetdatoru trakums jau ir noskrējies, tomēr joprojām šādas ierīces tiek ražotas un pirktas. Prātīgi izvēloties sev atbilstošāko planšetdatoru, varam savā rīcībā iegūt noderīgu rīku, ar ko ērti aplūkot iecienītās tīmekļa vietnes, izlasīt jaunākos e-pastus, klausīties mūziku un skatīties video, kā arī pakavēt savu laiku ar kādu interesantu spēli. ASUS ZenPad 10 pavisam noteikti ir ierīce, ko ir vērts apskatīt!
Lasīt vairāk
Visa pasaule var uzskatīt, ka "iPhone" izgudroja "Apple", bet kāds ASV Floridas štata iedzīvotājs ir pārliecināts, ka patiesībā kompānija ir nozagusi viņa ideju. Lai to pierādītu, viņš iesniedzis prasību tiesā pret "Apple".
Lasīt vairāk
Šī gada jūnijā drošs elektroniskais paraksts lietots 371 783 reizes un kopš eParaksta ieviešanas Latvijā tas ir lielākais eParaksta lietošanas reižu skaits viena mēneša laikā, portālam "Delfi" norādīja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāve Vineta Sprugaine.
Lasīt vairāk
Amatpersonas no Aizkarpatu apgabala uzdāvinājušas vairākiem desmitiem bāreņu "iPhone 5s" un "iPhone 5c", kas izrādījušies viltoti.
Lasīt vairāk
ASV tehnoloģiju gigants "Apple" apsver amerikāņu repera "Jay Z" mūzikas straumēšanas pakalpojuma "Tidal" pārpirkšanu, ziņo laikraksts "The Wall Street Journal".
Lasīt vairāk
Brazīlijas tiesa sociālo mediju giganta "Facebook" kontos nobloķējusi 19,5 miljonus reālu (5,4 miljonus eiro), jo tam piederošā viedtālruņu komunikācijas lietotne "WhatsApp" nav ļāvusi varasiestādēm piekļūt narkotirgoņu ziņojumiem, vēsta brazīļu tīmekļa medijs G1.
Lasīt vairāk
ASV tehnoloģiju kompānija "Apple" patentējusi jaunu tehnoloģiju, kas neļaus "iPhone" viedtālruņu lietotājiem filmēt koncertus un citus pasākumus, vēsta britu laikraksts "The Guardian".
Lasīt vairāk
"WhatsApp" ar saviem miljards lietotājiem, protams, ir labs, bet to var padarīt vēl labāku ar dažādu papildu programmu izmantošanu – dažām (varbūt arī visām) jau sen vajadzēja kļūt par pašas programmas sastāvdaļu. Lūk, četri piemēri noderīgām "WhatsApp" papildinošām programmām "Android" viedtālruņiem.
Lasīt vairāk
Kompānija "Microsoft" oficiāli paziņojusi, ka nākamais lielais "Windows 10" operētājsistēmas atjauninājums "Anniversay Update" pie patērētājiem nonāks, sākot ar 2. augustu. Tāpat tehnoloģiju uzņēmums paziņojis, ka šobrīd pasaulē ir jau vairāk nekā 350 miljoni ierīču, kas darbojas ar "Windows 10" operētājsistēmu.
Lasīt vairāk
Vecāko klašu skolēni aktīvi izmanto ierīces gan mācību gada, gan brīvajā laikā. 73% pusaudžu vecumā no 14 līdz 16 gadiem nespēj iedomāties savu dzīvi bez viedtālruņa, bet 49% nevar iztikt bez sociālajiem tīkliem, liecina "Kaspersky Lab" pētījuma dati.
Lasīt vairāk
Fotoapmaiņas vietne "Pinterest" otrdien prezentēja jaunas iespējas tiešsaistē iegādāties fotogrāfijās redzamos priekšmetus, tādējādi cenšoties kļūt par tiešsaistes iepirkšanās mezglu.
Lasīt vairāk
"Google" korporācija izlaidusi kārtējo atjauninājumu saviem kartogrāfiskajiem servisiem "Google Maps" un "Google Earth". Tagad lietotāji var aplūkot planētas uzņēmumus, kas uztaisīti no "Landsat 8" satelīta. Izmantojot maksimālo pietuvinājumu, dabas ainavas, kā arī mākslīgie objekti tagad izskatās krietni detalizētāki. Iespējams saskatīt daudzas detaļas, ieskaitot objektu ēnas.
Lasīt vairāk
Jūs kļūdāties, ja uzskatāt, ka "Android" viedtālrunim pietiek ar rūpnīcas datu atiestatīšanu, lai to atbrīvotu no visiem personīgajiem datiem.
Lasīt vairāk
Ķīniešu kompānija "Shenzhen Baili" apsūdzējusi "Apple" "iPhone 6" un "6 Plus" dizaina pārņemšanā no viedierīces "100C". Apsūdzība nopietna – pietiekami nopietna, lai Ķīnas patentu tiesa pieņemtu iesniegumu izskatīšanai.
Lasīt vairāk