Astoņas pazemes alas, kas neatstās vienaldzīgu
Foto: Shutterstock

Nebūs melots, ja teiksim, ka pazemes pasaule allaž vilina ar savu atmosfēru, klinšu varenību un noslēpumainību. Tieši tāpēc esam izcēluši astoņas uzmanības vērtas vietas gan Eiropā, gan citviet pasaulē, kas noteikti neatstās vienaldzīgu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Slovākijā


Nacionālais parks "Slovenský kras" atrodas Slovākijas dienvidos pie robežas ar Ungāriju. Kā skaidrots ceļvedī "Slovakia Travel", parks ir viena no lielākajām karsta teritorijām vidus Eiropā.
Pats parks ir 346 kvadrātkilometrus plašs (neskaitot aizsargājamo teritoriju 117 kvadrātkilometru plašumā). Lai arī teritorija tika uzraudzīta kopš 1973. gada, tikai 2002. gadā to pasludināja par nacionālo parku, iemantojot otra jaunākā nacionālā dabas parka statusu visā Slovākijā.
Pazemes pasaule tur nudien ir burvīga. Dabas parkā atrodamas aptuveni 1000 alas, kas iekļautas arī UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Astoņas pazemes alas, kas neatstās vienaldzīgu
Foto: Shutterstock


Uz pārējo fona izceļas vairākas interesantas alas. Noteikti jāpiemin "Domica Cave", kas interesentiem pieejama kopš 1932. gada. Tā ir vislabāk zināmā un arī lielākā ala visā parkā. No šīs alas iespējams apskatīt 1315 metrus garu posmu, bet, izvēloties doties tūrē ar laivu, apmeklētājiem iespējams apskatīt 140 metrus no šīs pazemes varenības, skaidrots Slovākijas alu administrācijas mājaslapā.

Vērts pieminēt arī alu sistēmas ar nosaukumiem, piemēram, "Gombasecká jaskyňa", ala "Krásnohorská", kur atrodami pazemes ūdeņi, kā arī "Hrušovská", kas atklāta 1978. gadā.

Lasīt vairāk


Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form