Skaistākie un pārsteidzošākie nacionālie parki Eiropā
Foto: DELFI

Nacionālie parki it visā pasaulē piesaista ar savu neskarto un pārsteidzošo dabu. Dabas parki viennozīmīgi ir lielisks veids, kā atklāt vēl neredzētas vietas, redzēt dabas skaistumu, kā arī atpūsties no ikdienas steigas pilsētā. Eiropā ir vairāki nacionālie parki, kuri pārsteidz ne tikai ar savu skaistumu, bet arī ar augu un dzīvnieku daudzveidību tajos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piedāvājam apskatīt vienus no skaistākajiem nacionālajiem parkiem Eiropā, pie kuriem viennozīmīgi pieder arī Latvijas nacionālie parki.

Švarcvaldes nacionālais parks Vācijā

Skaistākie un pārsteidzošākie nacionālie parki Eiropā
Foto: Shutterstock


Šis ir lielākais nacionālais parks Vācijā, kas atrodas valsts dienvidu daļā. Nacionālais parks ir pārsteidzošs ar daudzajiem kalniem, klinšu veidojumiem, floras un faunas bagātību. Parkā ir izveidotas pārgājienu takas, kas palīdzēs baudīt skaisto dabas ainavu. Švarcvaldes pārgājienu maršruti ved augšup un lejup, kopā 285 kilometru garumā, tāpēc, dāmas, augstpapēžu kurpes šoreiz atstājiet mājās! Uzkāpjot augstākā vietā, meži tik tiešām izskatās tumši zaļganā, vietām pat melnā krāsā.

Jauki, nelieli ciemi kā Triberga, Kinciga un Kalve ir tieši tik skaisti, cik spējat iedomāties un tajos ir daudz vietu, kur iegādāties tradicionālos vietējo amatnieku darinātos pulksteņus ar dzeguzi un citus koka darinājumus.

Skaistākie un pārsteidzošākie nacionālie parki Eiropā
Foto: Shutterstock

Ieeja nacionālajā parkā ir bezmaksas.

Švarcvalde nav melnā krāsā, kā varbūt liktos, tulkojot tās nosaukumu no vācu valodas. Tā ir neskarta daba – mistiska, vientuļa un reizē krāsaina.

Švarcvaldes iepazīšanu var sākt pie Pforcheimas dzelzceļa stacijas, tās galamērķis atrodas Bāzelē, bet Rietumu trase ir viena no visvecākajām pārgājienu takām visā Vācijā. To 1900. gadā radījis "Schwarzwald " klubs. Gleznaino, mežu un kalnu ieskauto ceļu mēdz salīdzināt ar šeit radīto šokolādes, putukrējuma un ķiršu torti – tas esot tikpat spilgts un gaisīgs. Tālāk seko Murgtala ieleja. Ceļš pa šo ieleju vijas vairāk nekā 22 kilometru garumā un stiepjas pat tūkstoš metru augstumā.

Daudzi ceļotāji secinājuši, ka Švarcvalde līdzinās Kanādai – arī te, cik tālu vien acs redz, plešas nebeidzami meži. Nav ne ceļu, ne māju, ne civilizācijas. Nav dzirdami arī ierastie trokšņi – ir tikai vējā šalcoši koki, noslēpumaina čaboņa un citas meža skaņas.

Maršrutā var apskatīt arī mistiskos ezerus, kuros atspoguļojas savvaļas dabas spēks. Ledāju atstātie ūdeņi ieplakās sagūluši kā mirdzošas, visu redzošas acis. Viens no slavenākajiem Švarcvaldes ezeriem ir Mumelzē (Mummelsee), kas atklāts pagājušā gadsimta sākumā. Bet Glāsvaldzē (Glaswaldsee) ezers ir kontrastu pilns, tajā ir miers, klusums un siltums, taču reizē arī kas mistisks. Izbaudiet peldi starp debesīm un kokiem!

Pēc garajām pastaigām Švarcvaldē jums noteikti negribēsies atgriezties civilizācijā, vien nogurušās, smeldzošās kājas prasīs savu.

Plašāku informāciju par nacionālo parku var sameklēt Švarcvaldes nacionālā parka mājaslapā.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form