Konceptuāli atbalsta Zeltiņu purva dabas parka izveidi
Foto: Jurģis Kreilis

27. maijā Salaspils novada domes atbalstīja Zeltiņu purva dabas parka izveides priekšlikumu un nolēma izveidot darba grupu saistošo noteikumu izstrādei, dabas parka teritorijas robežu precizēšanai, kā arī teritorijas zonējuma noteikšanai, liecina informācija pašvaldības feisbuka lapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vēstīts, ka turpmāk Zeltiņu purva dabas parka teritorijai būtu jākalpo dabas izzināšanai un sabiedrības rekreācijai. "Ņemot vērā, ka daļa no parka teritorijas saskaņā ar 2013. gada pašvaldības teritorijas plānojumu ir noteikta kā rūpnieciski izmantojama, pašvaldība uzsāks darbu pie teritorijas plānojuma grozīšanas, nosakot šo teritoriju par dabas un apstādījumu teritoriju," skaidrots ierakstā.

Saistošos noteikumus par īpaši aizsargājamās dabas teritorijas – Zeltiņu purva turpmāko izmantošanu izstrādās darba grupa, ko vadīs Salaspils novada domes izpilddirektore Silvija Marcinkēviča. Līdz šī gada 1. septembrim darba grupa sagatavos un iesniegs domei saistošo noteikumu "Zeltiņu purva dabas parka individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi" projektu. Pirms noteikumu apstiprināšanas tie tiks nodoti novada iedzīvotāju vērtējumam.

Konceptuāli atbalsta Zeltiņu purva dabas parka izveidi
Foto: Jurģis Kreilis

Taču, ja Salapils virzienā plāno doties tuvākajās brīvdienās, vērts paviesoties Daugavas muzeja teritorijā, kur vērojams Doles salas dolomīta atsegums. 2020. gada vasarā gar to izveidota skaista dabas taka, vairāk uzzini šeit.

Ja ir luste, vari paviesoties Nacionālajā Botāniskajā dārzā, kur maijs aizrit tulpju zīmē, savukārt vēstures pētniekiem ir iespēja tuvumā apskatīt Sv. Jura baznīcas senākās altārdaļas fragmentus. Tas ir Rīgai tuvākais 14. gadsimta arhitektūras piemineklis – saskatāmas romānikas un gotikas stila iezīmes (gotisko logu aiļu paliekas, nišas u.c.). Baznīca ilgus gadsimtus atradās Salaspils reliģiskās un sabiedriskās dzīves, arī dažādu laikaposmu karadarbības centrā.

Sv. Jura baznīcas drupas atrodas Rīgas HES ūdenskrātuves malā – Salaspils pludmales teritorijā. Virs altārdaļas mūra uzstādīts krusts. Par vēl citām interesantām vietām netālu no Rīgas lasi šeit.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dabas taka Salaspils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form