Aicina uz siena talku un apkārtnes iepazīšanu Ķemeru nacionālajā parkā
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Dabas aizsardzības pārvalde aicina interesentus piektdien, 21. augustā, no pulksten 11 līdz 14 iesaistīties nozīmīgu dabas vērtību saglabāšanā un interesantu kultūrvēstures lappušu izzināšanā, piedaloties siena talkā Ķemeru nacionālā parka pļavā, Aklā ezera apkārtnē, un apmeklējot Slokas apkaimes vēsturei veltītu privātu kolekciju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Diena iesāksies ar talku pļavā, kurā ir ļoti mitra, bet periodiski izžūstoša augsne. Vēsturiski Latvijā šādas pļavas bija sastopamas daudzviet, taču tagad tādu vairs nav daudz, un lielākās platības atrodamas tieši Ķemeru nacionālā parka, kā arī Liepājas ezera apkārtnē. Pļavā ir nopļauta zāle un daļa pļavas attīrīta no krūmiem. Pasākumā kopīgiem spēkiem paredzēts nopļauto zāli un krūmus savākt kaudzēs, lai palīdzētu pļavai atjaunoties. Vietā, kur noritēs darbi, ar tehniku nav iespējams piekļūt, tādēļ brīvprātīgie palīgi ir šo dabas vērtību vienīgā cerība.

Pasākuma laikā ikviens interesents plašāk varēs iepazīt dabas daudzveidību un uzzināt, kā apsaimniekot un sargāt dabas bagātības. Savukārt pēc kārtīga darba pļavā talkas dalībniekiem būs iespēja uzzināt ko vairāk arī par talkas norises vietas kultūrvēsturi. Netālu no pļavas – savā īpašumā "Akmeņbeltes" – talciniekus uzņems mācītājs Jānis Saulīte, kurš šeit ar lielu interesi un pacietību iekārtojis Latvijai un īpaši Slokas apkaimei veltītu stūrīti. Tajā vienuviet atrodami gan seni foto albumi, gan virkne citu vēstures liecību par Latvijas un arī konkrētāk – Slokas apkaimes notikumu līkločiem.

Talkas Aklā ezera apkārtnē ir notikušas arī iepriekš – tieši šeit meklējami pirmsākumi siena talku rīkošanas tradīcijai Ķemeru nacionālajā parkā, kas notiek kopš 2013. gada. Šo pasākumu galvenais mērķis, papildus dabas izzināšanai un patīkamai brīvā laika pavadīšanai, ir retu un aizsargājamu dabas vērtību saglabāšana.

Gaidīti visi interesenti, tomēr apmeklētāju skaits būs ierobežots. Darba cimdi un grābekļi darba veikšanai tiks nodrošināti. Pieteikšanās dalībai pasākumā līdz 20. augustam: tālrunis 29802428 (Aiga). Tikšanās vieta tiks paziņota pēc pieteikšanās.

Darba apstākļi: sauss, tomēr vēlami slēgtie apavi, jo pļava pēc atvašu pļaušanas ir nelīdzena.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form