Brīvdienu maršruts: ko apskatīt Alūksnē
Foto: Alvits Grīvnieks

Par Alūksnes jeb Malienas Šveices bagāto vēsturi ir daudz liecību. Un tās var lieliski iepazīt ne tikai muzejos, bet arī teju uz ikviena soļa, dodoties skaistā pastaiga pa šo Ziemeļvidzemes pērli. Ko tad šajā pusē apskatīt?

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vietas pastaigām: Alūksnes muižas parks un Tempļkalna parks

Ja vēlies nodoties skaistām pastaigām, vērts apdomāt divas lieliskas izvēles – Alūksnes muižas parku un Tempļkalna parku.

Brīvdienu maršruts: ko apskatīt Alūksnē
Foto: Alvits Grīvnieks

Alūksnes muižas parks atrodas pašā pilsētas sirdī līdzās krāšņajām strūklakām un Alūksnes ezeram, kur lepni gozējas Alūksnes Jaunā pils. Tās parks bagāts ar mazajām arhitektūras formām – Granīta obelisku, Pomonas templi, Apaļo un Ovālo strūklaku, Putnu paviljonu, granīta soliņiem un čukstošo laternu, kas viesus aicina aiziet līdz Fītingofu dzimtas mauzolejam un izzināt parka stāstu.

Brīvdienu maršruts: ko apskatīt Alūksnē
Foto: Alvits Grīvnieks

Savukārt Alūksnes ezera Tempļakalna parka teritorijā pērn ir labiekārtotas sešas makšķerēšanas un trīs atpūtas vietas, kā arī izvietoti īpaša dizaina stendi ar informāciju un teikām par Alūksnes ezeru un tā apkārtni. Pār ezeru lepni pilsētas viesus sveicina parkā celtais Slavas templis – granīta rotonda.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form