Foto: Skanstes kalns pašā Ērgļu centrā
Foto: Natālija Jelovska

Ja ceļi veduši uz Ērģliem, nevar palaist garām Skanstes kalna apmeklējumu, kas atrodas pašā pilsētas centrā, Ogres upes kreisajā krastā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā teikts Ērgļu novada mājaslapā, Skanstes kalns uzskatāms par 9.–12. gadsimta nocietinājumu. 10 metrus augstajam kalnam ir trīsstūra forma, turklāt ir minējumi, ka uz tā reiz stāvējusi izturīga kaujas pils. Dažādos izrakumos atrasti kauli, trauku gabaliņi, kā arī netālu – vecas būvju paliekas, liecinot, ka kādreiz tur bijusi apmetnes vieta.

Savukārt turpat pie Skanstes kalna 1924. gadā atklāja Ērgļu ūdens spēkstaciju, kas bijusi viena no pirmajām Latvijā, rakstīts mājaslapā.

Te atradīsi arī citas idejas, kā skaisti pavadīt laiku Ērgļos, savukārt turpinājumā Natālijas Jelovskas uzņemtie kadri no pavasarīgās vizītes šajā vietā.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form