Latgalē tapis jauns tūrisma piedzīvojums: 15 kilometrus garš laivošanas maršruts
Foto: Publicitātes attēli

Šovasar Latvijas aktīvās atpūtas galamērķu kartē ir iezīmējies jauns pieturpunkts – "Lost in Latgale. Autentisks ekotūrisma piedzīvojums". Kopš jūnija Krāslavas novada Kombuļu pagastā tuviem un tāliem reģiona viesiem ir iespēja doties gida vadītā kajaku braucienā pa Sauleskalna ezeru sistēmu, kura laikā iepazīt apkārtnes dabu, kultūrvēsturi un piedzīvot īstus džungļus zilo ezeru zemē.

"Lost in Latgale" aizsākās pirms vairākiem gadiem, kad ģimenes mīlestība pret vietu, kurā viņi dzīvo, savienojās ar studiju gadu tūrisma sporta pieredzi un rezultējās izstrādātā un izpētītā laivošanas maršrutā, kur aizmirsties no ikdienas, pavadīt laiku ar mīļajiem, saliedēties un baudīt nepieradinātu dabas skaistumu. Šis ir pirmais gads, kad laivošanas piedzīvojums tiek piedāvāts plašākai auditorijai.

Latgalē tapis jauns tūrisma piedzīvojums: 15 kilometrus garš laivošanas maršruts
Foto: Publicitātes attēli

Maršruts ietver aptuveni 15 kilometrus garu airēšanas posmu sešu stundu garumā cauri pieciem Sauleskalna apkārtnes ezeriem un tos savienojošajām upēm, kanāliem ar saturiskiem un aktivitāšu pieturpunktiem. Drošs un interesants maršruts, kas labi derēs ikvienam, kuru kopumā interesē lietas un pozitīvas emocijas, kā arī Latvijas izziņa prom no ierastajiem tūrisma ceļiem. Nākamie publiskie laivu braucieni šosezon tiek plānoti 21. jūlijā un 16. augustā. Detalizēta programma un pieteikšanās informācija atrodama "Facebook" lapā šeit.

Latgalē tapis jauns tūrisma piedzīvojums: 15 kilometrus garš laivošanas maršruts
Foto: Publicitātes attēli

Sauleskalna apkārtne, pateicoties neparastām ezeru sistēmām un kādreizējai tūrisma bāzei "Sauleskalns", jau padomju laikā bija iecienīta kūrorta vieta un pārgājienu galamērķis atpūtniekiem no daudzām padomju republikām. Mūsdienās kalna un apkārtnes vārds plašāk izskanēja divu Latvijas Dabas fonda (LDF) ekspedīciju rezultātā 2014. un 2016. gadā, kuru laikā ezeros tika atklātas unikālas ekosistēmas, kas saglabājušās neskartas kopš Ledus laikmeta. Viens no galvenajiem atklājumiem tika izdarīts Sivera ezerā, laivošanas maršruta ceturtajā pieturpunktā, kurā tika atrasts pasaulē ārkārtīgi rets ūdens augs – smalkā najāda ("Najas tenuissima"), kas aug ūdenstilpnēs ar izcilu ūdens kvalitāti. Līdz šim pasaulē bija zināmas tikai 25 vietas, kur aug smalkā najāda. Sivera ezerā tika atklāta lielākā šīs sugas atradne pasaulē, kas norāda uz neticami augsto ūdens tīrību un dzidrumu. Pateicoties LDF eksperta un pētnieka Uvja Suško, kā arī citu pētnieku atklājumiem, notiek aktīva diskusija par Sauleskalna nacionālā parka izveidi, kas veicinās gan teritorijas ilgtspējīgu apsaimniekošanu, gan tūristu interesi par Sauleskalna apkārtni. Sadarbībā ar LDF šobrīd top arī īsfilma par reģiona unikālo floru un faunu, Sauleskalna kalna stāstu un Vagaļu ģimeni –"Lost in Latgale" īpašniekiem.

Latgalē tapis jauns tūrisma piedzīvojums: 15 kilometrus garš laivošanas maršruts
Foto: Publicitātes attēli

Par citiem aktīvā tūrisma jaunumiem Latgalē šajā sezonā lasi te.

Source

Tūrismagids
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form