Liekie kilogrami uz vēdera – kā cīnīties ar ietiepīgajiem tauciņiem problēmzonā
Foto: rawpixel / cc

Slaids viduklis ir daudzu cilvēku sapnis. Lai gan pludmales sezona vēl jāpagaida un ziemas laikā drēbju kalni vēderu aizsedz, agrāk vai vēlāk radīsies vēlme ķerties klāt lieko kilogramu likvidēšanai. "Prevention" skaidro, ka tauciņi uz vēdera ir ļoti ietiepīgi, taču pamazām ir iespējams tiem teikt ardievas, sadraudzējoties ar nesalaužamo "kompāniju" – sportošanu, pareizu ēšanu un pārdomātu dzīvesveidu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ļoti iespējams, tava ķermeņa problēmzona ir ne tikai vēders, bet arī kājas vai rokas, tomēr viduklis šajā konkurencē ierindojas pirmajā vietā. Lai problēmu likvidētu, jākonstatē iemesli – ķermeņa vidusdaļā visbiežāk liekie kilogrami krājas cilvēkiem, kuri ikdienā maz kustas un neveselīgi ēd. Tāpat aptaukošanās uz vēdera ir nakts uzdzīves sekas jeb alkohola lietošanas atstātās pēdas. Vēl apaļumu veidošanās nereti notiek arī pēc grūtniecības vai pusmūža vecuma cilvēkiem, jo, personai novecojot, palēninās vielmaiņa un palielinās svars. Nevar nepieminēt arī iedzimtību, kas jau laikus norāda, ka arī tev pastāv liela iespējamība ar šo problēmu saskarties.

Atbrīvošanās no liekajiem kilogramiem uz vēdera iet roku rokā ar kopējo ķermeņa svara samazināšanu. Neapšaubāmi, ir vingrinājumi, kuri vairāk domāti tieši vēdera apkārtmēra uzlabošanai, taču visam jābūt balansā – tie būs efektīvi vien tad, ja savu uzmanību nekoncentrēsi tikai un vienīgi uz tiem. Pareiza ēšana un pārdomāta ikdiena palīdzēs atvadīties no liekajiem kilogramiem arī citviet.

Taču vērts piebilst, ka atbrīvoties no tauciņiem uz vēdera vajadzētu ne tikai izskata, bet arī veselības dēļ. Problēma ir tajā, ka cilvēkiem ar palielinātu vidukļa apkārtmēru tauki uzkrājas ne tikai zemādā, bet arī ap iekšējiem orgāniem. Tā dēvētie viscerālie tauki, kas ieskauj iekšējos orgānus, kaitē gan asinsvadiem, gan orgāniem, jo izraisa asinsspiediena un holesterīna līmeņa paaugstināšanos, kas savukārt veicina insulta, infarkta un citu sirds slimību attīstību. Vairāk lasi šeit.

Kā sacījusi Elizabete, kura deviņu mēnešu laikā atvadījās no 31 kilograma, viena "recepte", kā samazināt ķermeņa svaru, visiem cilvēkiem var nederēt. Iepazīstinām tevi ar portālu "WebMd" un "Prevention" ieteikumiem, ar ko jāsāk ceļš uz plakanu vēderu, lai varētu atrast labāko variantu tieši sev.

Tags

Liekais svars Miegs Veselīgs dzīvesveids Stress
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form