Dažādi ķermeņi, vienāds apģērbs: dāmas soctīklos parāda – skaistumam nav izmēra
Foto: instagram.com/sassyredlipstick/roseybeeme

Katrs cilvēks ir īpašs savā unikālajā veidā, taču pasaulē, kurā valda skaistuma standarti, ne vienmēr ir tik viegli to pieņemt. Neapšaubāmi, rūpes par savu ķermeni un izskatu, lai būtu vesela un justos labi, ir apsveicamas un nepieciešamas, taču atšķirībai ķermeņa aprisēs nebūtu jākļūst par iemeslu stereotipiem un kompleksiem. Iedvesmojoties no "Health", šoreiz pastāstīsim par sievietēm ar dažādām ķermeņa aprisēm, kuras šim jautājumam vērsušas uzmanību, uzvelkot identiskas drēbes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Neskatoties uz to, ka ķermeņa pozitīvisma jeb "body positive" kustība vai nav nekas jauns, tā aizvien izraisa plašas diskusijas. Kā reiz sacījusi stiliste un blogere Indra Salceviča: "Cilvēku vērtēšana pēc vizuālajiem parametriem un izskata ir vienkārši briesmīga." Viņa uzsver, ka mazāks svars nelieti neizmainīs, piebilstot, ka sievietes bieži ir sagrautas ģimenes dēļ. "Ģimenēs ir diezgan negatīva attieksme pret to, kā viņas ir izskatījušās, un kādas viņas ir. Tad, protams, ir sabiedrības spiediens."

Savukārt diētas ārste Lolita Neimane pret šo kustību izturas atturīgi. "Protams, vizuāli var patikt gan apaļīgāki vaigi, gan kalsnāki vaidziņi," norāda Neimane. "Bet, ja ķermeņa masas indekss ir pāri par 30, kas raksturo aptaukošanos, tad agri vai vēlu mēs sagaidām dažādas kaites."

Nenoliedzami, par savu ķermeni ir jārūpējas – jādomā par fiziskajām aktivitātēm un pareizu ēšanu, tomēr tas nenozīmē, ka formīgākas sievietes nevar būt pārliecinātas par sevi un justies skaistas. Turpinājumā aicinām ielūkoties vairāku sieviešu stāstos, kas talkā ņēmušas sociālos tīklus un vienāda dizaina apģērbus dažādos izmēros, lai aktualizētu šo tematu.

Tags

Iedvesma Sievietes Veselīgs dzīvesveids
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form