Stress mūsdienās ir teju neizbēgams, un atsevišķās situācijās tas var uzlabot organisma darbību. Tomēr ilgstošs stress darbā vai satraukumi privātajā dzīvē par labu nenāks nevienam, jo tieši vai netieši var ietekmēt dažādu veselības problēmu attīstību. Tas var veicināt liekā svara veidošanos, diabēta attīstīšanos, kā arī palielināt risku saslimt ar vēzi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Laiku pa laikam piedzīvots satraukums vai stress lielu ļaunumu veselībai nenodara, jo tas liek izstrādāties adrenalīnam un kortizolam. Šie hormoni paātrina sirdsdarbību, asinsspiedienu, muskuļa enerģijas rezerves, kā arī elpošanas līmeni. Kad cilvēks ir satraucies, organisms dara visu iespējamo, lai maksimāli palielinātu tā aizsargspējas. Lai to izdarītu, uz brīdi tiek bremzēta ķermeņa augšana, imūnsistēma, reproduktīvā un gremošanas sistēma.

Ja stresu nerada negaidīti apstākļi un tas ir hronisks, piemēram, saistīts ar darbu un finanšu situāciju ilgstošā laika posmā, stress ir kaitīgs tavai veselībai. Ja tas ir ilgstošs, tiek novājināta cilvēka imunitāte, kā arī dažādas nodarbes, ko cilvēki veic tad, kad ir satraukti, var būt saistītas ar veselības pasliktināšanos. Cilvēki, kas cieš no stresa, mēdz pārēsties. Šī kaitīgā nodarbe var būt saistīta ar vairākām veselības problēmām.

Tāpat jāpiebilst, ka 2012. gadā publicētā pētījumā ir noskaidrots, ka ilgstošs stress traucē organismam kontrolēt iekaisuma procesus. Tā kā iekaisuma procesi ietekmē cilvēku saslimšanu, kā arī daudzu slimību norisi, stresa līmenis iespaido ikviena cilvēka veselības stāvokli. Lūk, dažas no veselības problēmām, kuru attīstīšanos var veicināt stress.

Tags

Diabēts Liekais svars Aptaukošanās Astma Depresija Gremošanas traucējumi Panika Stress Vēzis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form