Neticams notikums putnu politikā – ērglis adoptē vanaga mazuli

Parasti dabā sarkanastes vanagi baidās no ērgļiem, jo tie savā starpā sacenšas par medījumiem, reizēm pat paši par tādu kļūstot. Taču Sidnejā, Austrālijā, noticis, kas neparasts – viens ērglis ir ignorējis sasvstarpējo putnu politiku un pieņēmis savā ligzdā vanaga mazuli, turot to zem sava spārna, vēsta "Ctvnews".

Profesors Deivids Birds no Hankokas savvaļas fonda stāsta, ka ērgļu mātīte visticamāk izrāva četras nedēļas veco vanaga mazuli no tā ligzdas, ar nodomu to pasniegt kā maltīti saviem mazuļiem, bet tā vietā noticis, kas neticams.

"Kas, iespējams, ir noticis šajā gadījumā, kad ērglis pārnesis uz ligzdu mazuli, viņš, iespējams, ir prasījis barību, pat neapzinoties briesmas, kādās tas iekļuvis", pieļauj profesors, kurš palīdz uzraudzīt šo putna ligzdu.

Vanaga izmisīgie centieni pieprasīt barību, ērgļu mammā izraisīja instinktu pabarot šo putnēnu, nevis nogalināt.

Šobrīd vanaga mazulis dala ligzdu ar trīs ērgļu mazuļiem, kuri izmēros ir divas reizes lielāki. "Šāds atgadījums ir īsts retums. Es zinu, ka šādi notikumi iepriekš ir dokumentēti tikai divas vai trīs reizes", stāsta Deivids.

Lai gan līdz šim vanags ir apspēlējis dabas likumus, viss vēl nav beidzies. Ja ērgļu ģimene izjutīs problēmas ar ēdiena apgādāšanu, tad ir iespējams, ka ērgļi uzbruks vanagam. "Ja kāds no šiem vanagiem būs izsalcis, tad viņi paskatīsies uz mazo putnēnu un teiks: "Esmu par tevi lielāks, tu esi vājāks par mani, es tevi nogalināšu un apēdīšu.""

Bet, ja tomēr viss noritēs labi, tad vanaga mazulis jau varētu mēģināt veikt savu pirmo lidojumu pēc nedēļas. Un kad tas tiks uz brīvām kājām, tad viņam pastāv lielas izredzes izdzīvot. Hankokas fonds turpina uzmanīt šo ligzdu un rakstīt jaunumus savā mājaslapā.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka