Video: Ūpēns izslīd no ligzdas un sabiedē brālīti

Kamēr viens no ūpēniem tiešraidē skatāmo ligzdu Kurzemē jau pametis, tikmēr pārējie divi mazuļi vēl tikai gaida savu kārtu doties plašajā pasaulē, paralēli sagādājot ne mazumu amizantu mirkļu ligzdas interesentiem.

Latvijas Dabas fonda nodrošinātajā tiešraidē vērojams, kā ūpēni, kas nu jau ir krietni paaugušies un lēnām gūst šiem putniem raksturīgās krāsas, vingrina spārnus un mācās lidot. Jaunie putni arī nevairās izpētīt ligzdu pilnībā, ne tikai tās vidū, tāpēc visai braši čāpo pa mājvietas konstrukciju.

Tā nu 17. jūnija vakarpusē viens no ūpēniem novērots, čāpojot pa ligzdas apmali pie koka. Taču iecerētais nevedas tik labi, un ūpēns gluži vai izslīd no ligzdas, lai arī sparīgi cenšas vicināt spārnus. Par laimi, putns pieķērās pie ligzdas malas un nenokrita.

Taču no ligzdas gandrīz izkritušais ūpēns gandrīz vai sabiedēja mājvietā palikušo biedru. Kamēr ārpus ligzdas esošais putns centās tikt atpakaļ ligzdā, tikmēr tajā palikušais lidotājs cītīgi stiepa kaklu te uz vienu, te uz otru pusi, mēģinot saprast, kas atrodas ārpus ligzdas. Brīžam pat redzams, kā ligzdā esošais mazulis izpleš spārnus, kas ir putnu aizsargreakcija.

Video: Ūpēns izslīd no ligzdas un sabiedē brālīti
Foto: Kadrs no video

Arī tad, kad no ligzdas izvēlušais putns beidzot tiek atpakaļ mājvietā, otrs mazulis biedru sagaida ar izplestiem spārniem, taču ātri vien saprot, ka bažām nav pamata.

Tiešraide no ūpju ligzdas vērojama šeit.

Forums par ūpju ligzdā meklējams portālā "Dabasdati.lv".

Vienlaikus vērot vairākas putnu ligzdas var šeit.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka