Foto: Shutterstock

Diviem Krievijas agresiju atbalstošajiem vandaļiem, tā saucamajiem "Z" burtu ķēpātājiem, tiesa sestdien, 16. martā, piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu, portālu "Delfi" informēja Valsts policijā (VP).

Jau ziņots, ka naktī uz piektdienu, 15. martu, Latvijā aizturēti divi Krievijas agresiju atbalstoši vandaļi – tā sauktie "Z" burtu ķēpātāji, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pavēstīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).

Kā iepriekš norādīja policijā, VP Rīgas Ziemeļu pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju noskaidroja iespējamās vainīgās personas, kuras ilgstoši dažādos Rīgas mikrorajonos zīmēja militāro agresiju slavinošus simbolus – aizturēti divi 1992. gadā dzimuši vīrieši.

2024. gada 4. martā Rīgas pašvaldības policija fiksēja kādu vīrieti, kurš Rīgā, Vecmīlgrāvī uz ēkas fasādes sienas ar melno krāsu ir zīmējis burtu "Z". Informācija tika nodota Valsts policijas Rīgas Ziemeļu pārvaldei, kura sāka apstākļu un iespējamo vainīgo personu skaidrošanu.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju noskaidrota iespējamā vainīgā persona un 14. marta naktī Valsts policija aizturēja 1992. gadā dzimušu vīrieti. Veicot sankcionētas kratīšanas vīrieša dzīvesvietā, izņemti priekšmeti, kam varētu būt pierādījumu nozīme uzsāktajā kriminālprocesā.

Izmeklēšanas darbību rezultātā atklājās, ka vīrietis nav darbojies viens, bet gan kopā ar vēl kādu 1992. gadā dzimušu vīrieti. Arī viņa dzīvesvietā tika veikta kratīšana, kuras laikā izņemti priekšmeti, kam varētu būt pierādījumu nozīme uzsāktajā kriminālprocesā, un persona aizturēta.

Vīrieši atzinuši, ka vismaz 35 reizes ir zīmējuši militāro agresiju slavinošus simbolus vairākos Rīgas mikrorajonos – Juglā, Vecmīlgrāvī, Purvciemā, Mežciemā un Pļavniekos. Abi vīrieši iepriekš jau ir nonākuši policijas redzeslokā par mantas bojāšanu. Darbību motīvi un iespējama saistība ar citiem nodarījumiem tiek skaidrota.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas, proti, par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 74.1 panta otrās daļas, proti, par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma publisku slavināšanu, ja to izdarījusi personu grupa. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!