Foto: Kadrs no video

Iekšējās drošības birojs (IDB) prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret bijušo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona pārvaldes amatpersonu, kuras izraisītā ceļu satiksmes negadījuma rezultātā dzīvību zaudēja gājējs, portāls "Delfi" uzzināja IDB.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā IDB noskaidroja, ka VUGD amatpersona ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika vadīja privāto transportlīdzekli alkohola ietekmē un izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kā rezultātā dzīvību zaudēja gājējs. VUGD amatpersona pameta ceļu satiksmes negadījuma vietu, neziņojot par notikušo policijai, un neizsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību. Veicot izmeklēšanas darbības pēc ceļu satiksmes negadījuma, VUGD amatpersonai tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpotajā gaisā un tika konstatēts, ka tā pārsniedza 3,8 promiles.

Par VUGD darbinieka iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 262. panta ceturtajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola ietekmē, un, ja tās rezultātā izraisīta cilvēka nāve, kā arī 262.1. panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšana pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot noteikto kārtību, ja to izdarījis transportlīdzekļa vadītājs, kas izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kura rezultātā iestājusies cilvēka nāve.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!