Foto: LETA

Kurzemē kādā iecirknī iereibusi persona uzvedusies huligāniski un par šo gadījumu sākts administratīvā pārkāpuma process, informēja Valsts policijā.

Atbilstoši Valsts policijas sniegtajai informācijai kopumā līdz plkst.16 vēlēšanas ir aizritējušas bez būtiskiem starpgadījumiem. Iedzīvotāji ziņo par atsevišķiem gadījumiem par iespējamiem pārkāpumiem - katra saņemtā informācija tiek pārbaudīta. Vairākos gadījumos, policijai veicot pārbaudi, šī informācija nav apstiprinājusies.

Par neatļautu aģitāciju pilsētvidē vēlēšanu dienā vai dienu pirms vēlēšanām iedzīvotāji ir aicināti informēt Valsts policiju. Minētajās dienās pilsētvidē aizliegta, piemēram, kādu politisko spēku vai deputāta kandidātu slavinošu skrejlapu izplatīšana, kā arī aģitēšana pie iecirkņiem.

Iedzīvotāji aicināti informēt Valsts policiju arī par savlaicīgi nenoņemtām priekšvēlēšanu reklāmām pilsētvidē. Tāpat iedzīvotāji aicināti vērsties Valsts policijā, pamanot sabiedriskās kārtības pārkāpumus vēlēšanu iecirkņos vai to apkaimē.

Savukārt par internetā, preses izdevumos vai publiskās vietās izvietotu slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju, proti, politisko reklāmu bez norādīta apmaksātāja, iedzīvotāji aicināti ziņot Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB). Tam izvērtēšanai sniedzama arī informācija par valsts un pašvaldību institūciju administratīvo resursu iespējamu izmantošanu aģitācijā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!