Ceturtdien Latvijā aizturēts Krievijas motociklistu kluba "Nakts vilki" Latvijas reģionālās nodaļas vadītājs Igors Lakatošs, liecina "Delfi" rīcībā esošā informācija.

Lakatošs iekļauts Latvijas melnajā sarakstā un tuvākajā laikā tiks izraidīts no valsts.

Iekšlietu ministrija portālam "Delfi" apstiprina, ka Igors Lakatošs iekļauts to ārzemnieku sarakstā, kuriem ieceļošana un atrašanās Latvijā ir aizliegta. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) pieņēmis lēmumu, balstoties uz drošības iestāžu atzinumu. Plašāka informācija patlaban netiek sniegta.

"Delfi" jau vēstīja, ka uz Krievijas pilsoņa Igora Lakatoša vārda reģistrēta Krievijas prokremliskā motokluba "Nakts vilki" Latvijas nodaļa "Night Wolves MC Latvia".

Lakatošs un vēl daži Latvijas kluba biedri pērn arī piedalījās plašu rezonansi izraisījušajā "Nakts vilku" organizētajā braucienā Maskava-Berlīne. Kā liecina internetā publicēti fotoattēli un video, Latvijas nodaļas motociklisti Bratislavā pie Otrā pasaules kara memoriāla sagaidīti kā centrālie viesi un ar saucieniem "Krievija, Krievija".

Jāņem vērā, ka "Nakts vilki" organizēto braucienu kolonnā izjauca Polijas lēmums nelaist Krievijas motociklistus pāri savai robežai. Savukārt Latvijas "Night Wolves" biedru priekšrocība brauciena realizēšanā varēja būt brīva pārvietošanās Šengenas zonā bez nepieciešamības iegūt vīzu.

Tāpat "Delfi" jau rakstīja, ka ar Lakatošu saistība, iespējams, ir arī Sergejam Īvānam, kurš organzē Latvijas jauniešu došanos uz Krievijas rīkotajām nometnēm "Sojuz – Nasledniki pobedi", par kuras dalībniekiem interesi izrāda Drošības policija. Vairāk par to, kas notiek šajās nometnēs, var lasīt šeit.

Krievijas motoklubs "Nakts vilki" ("Night Wolves" ;"Ночные Волки") savas stingri prokremliskās nostājas dēļ nereti tiek dēvēts par "Putina baikeriem". Kluba prezidents Aleksandrs Zaldostanovs jeb Ķirurgs tiek dēvēts par Putina draugu un ir atklāts viņa slavinātājs.

Klubs aktīvi atbalsta Ukrainai piederošās Krimas aneksiju un promaskaviskos separātistus Austrumukrainā. Pirms pussalas pievienošanas Krievijai "Night Wolves" biedri patrulēja Krimas ielās un piedalījās ieroču noliktavu sagrābšanā, kā arī sagūstījuši vismaz vienu Ukrainas virsnieku, ziņo "Radio Brīvā Eiropa". Tāpat "Night Wolves" biedri piedalās kaujās Donbasā un cer uz "krievu pasaules" apvienošanu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!