Foto: LETA
Vecākiem, kuru divgadīgais dēls pirms vairākiem gadiem zaudēja dzīvību, iekrītot Varakļānu veselības aprūpes centra lifta šahtā, tiesa noteikusi 80 000 eiro morālo kompensāciju, kas ir mazāka par prasīto vienu miljonu eiro, noskaidroja aģentūra LETA.

Vecāki tika prasījuši katrs 250 000 eiro no valsts un arī no Varakļānu novada pašvaldības, taču tiesā prasība apmierināta daļēji.

Tiesa nolēma piedzīt kompensāciju tikai no Varakļānu pašvaldības 80 000 eiro apmērā, informēja Rēzeknes tiesas priekšsēdētājas palīdze Vera Brituškina. Katram vecākam noteiktā kompensācija ir 40 000 eiro.

Zēna tēvs Latvijas Televīzijā tika uzsvēris, ka tiesājas nevis par kompensāciju, bet gan par to, lai par traģēdiju atbildīgie gūtu mācību un nekas līdzīgs neatkārtotos.

Gan pašvaldības, gan Ekonomikas ministrijas pārstāvji tiesā tika uzsvēruši, ka morālo kompensāciju varot prasīt tikai no lietā vainīgajām personām, kas šajā gadījumā neesot ne valsts, ne pašvaldība, bet drīzāk par pacēlāja piegādi un uzstādīšanu atbildīgie.

Kā ziņots, 2015. gada 10. augustā vecāki ar 1,8 gadus vecu zēnu Varakļānu veselības aprūpes centrā apciemoja vecmāmiņu. Dodoties prom no apmeklējuma, zēns piegājis pie lifta un attaisījis vaļā lifta durvis. Kamēr gaidījis mammu, zēns ieskrējis liftā, kurā nebija nolaistas drošības žalūzijas. Liftā starp kabīni un sienu bija sprauga. Zēns tajā iekrita un nokrita no trešā stāva, gūstot politraumas. Naktī uz 11. augustu zēns Rēzeknes slimnīcā nomira.

Pēc pāris gadiem lifts tika nomainīts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!