Foto: Valsts policija

Valsts policijas (VP) amatpersonas aprīlī un maijā Rīgas reģionā veica operatīvās darbības, kā rezultātā kopumā tika aizturētas sešas personas un atsavinātas dažādas narkotiskās vielas – puskilograms marihuānas, MDMA tabletes un aptuveni kilograms izotonitazēna, kas ir īpaši smaga narkotikā viela, portālu "Delfi" informēja VP pārstāve Krista Andersone.


Aizvadītajā mēnesī, 7. aprīlī, likumsargi, sadarbībā ar Speciālo uzdevuma bataljona darbiniekiem, Rīgā aizturēja piecas personas par nelikumīgu narkotisko vielu apriti. Neatliekamības kārtā tika veiktas kratīšanas trīs personu dzīves vietās Torņkalna, Mežaparka un Pļavnieku mikrorajonā, kur likumsargi vienā no adresēm izņēma 500 gramus marihuānas.

Pie kāda 2001. gadā dzimušā vīrieša dzīves vietā tika atsavinātas piecas MDMA tabeles, vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība. Kādam 1989. gadā dzimušam vīrietim, kuram šajā grupējumā bija iespējama piegādātāja loma, tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Trīs personas no šī grupējuma ir aizdomās turamie.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 trešās daļas, proti, par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja tas izdarīts lielos apmēros. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

VP darbiniekiem, turpinot veikt operatīvās darbības narkotisko vielu apkarošanas jomā, šomēnes, 6. maijā, sadarbojoties ar Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbiniekiem un pretterorisma vienības "Omega" kaujiniekiem uz autoceļa Tallina – Rīga pie Saulkrastiem, kur tika apturēta automašīna, kurā atradās divi 2001. gadā dzimuši jaunieši. Policija piebilst, ka abi šie notikumi ir savstarpēji saistīji, jo pie viena no šiem jauniešiem jau 7. aprīlī policisti atsavināja piecas MDMA tabletes, tad jaunietim tiesa piemēroja drošības līdzekli – policijas uzraudzība. Šoreiz apturot automašīnu likumsargi atsavināja gandrīz kilogramu jeb 993 gramus izotonitazēnu. Šīs narkotikas vielas iedarbība uz cilvēka organismu ir spēcīgāka nekā heroīnam, un tā lietošanas sekas ir būtiskākas, smagākas un ilgtermiņa. Iespējams, šīs vielas bija paredzēts realizēt Baltijas valstu tirgū.

Otra persona, kura atradās automašīnā, iepriekš nebija nonākusi policijas redzeslokā un personai piemēroja drošības līdzekli – policijas uzraudzība. Vīrietim, kurš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par narkotisko vielu apriti tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1. otrās daļas, proti, narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!