Foto: LETA

Šā gada 13. martā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirknis saņēma informāciju, ka Augšdaugavas novadā, Līksnas pagastā, pie Daugavas ir atrasts vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā (VP).

Ierodoties notikuma vietā, policija atrada 1975. gadā dzimuša vīrieša mirstīgās atliekas ar vairākām durtām brūcēm kakla rajonā.

Veicot plašas izmeklēšanas darbības, policijai izdevās noskaidrot, ka 12. martā starp bojā gājušo personu un 1964. gadā dzimušu vīrieti kopīgas alkohola lietošanas laikā Daugavpilī kādā daudzdzīvokļu mājas pagrabtelpā izcēlās konflikts.

Iespējamā vainīgā persona ar nazi cietušajai personai nodarīja miesas bojājumus, kuru rezultātā vīrietis gāja bojā.

Pēc nozieguma pastrādāšanas iespējamā vainīgā persona mēģināja slēpt nozieguma pēdas un, piesaistot vēl vienu personu, bojā gājušā vīrieša līķi izveda no pilsētas un atstāja to Daugavas krastā Līksnas pagastā.

Operatīvo pasākumu rezultātā tika noskaidrota un aizturēta iespējamā vainīgā persona, kā arī noziedzīgajā nodarījumā iesaistītā persona – 1977.gadā dzimis vīrietis, kurš sniedza palīdzību līķa izvešanā no nozieguma vietas.

16. martā Daugavpils tiesa aizturētajam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Saistībā ar notikušo tika ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116. panta par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavība), ar ko soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Personai, kura tika iesaistīta minētajā noziegumā, draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 313. panta 2. daļas par noziedznieka, kā arī nozieguma izdarīšanas rīku un līdzekļu, nozieguma pēdu iepriekš neapsolītu slēpšanu, ja slēpjamais noziegums ir sevišķi smags, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!