Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Rīgas apgabaltiesa ceturtdien atstāja spēkā Krievijas īstenoto kara noziegumu attaisnošanā aizdomās turētajam Aivim Vasiļevskim noteikto drošības līdzekli – apcietinājumu –, portālam "Delfi", neminot personas vārdu, apstiprināja tiesā.

Tas nozīmē, ka Vasiļevskis šo lēmumu varēs pārsūdzēt pēc diviem mēnešiem.

"Delfi" jau vēstīja, ka Vasiļevski kopā ar vēl trim personām aizturēja 7. martā un viņam vienīgajam tika piemērots apcietinājums.

Portāla "Delfi" rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturēšanas veiktas saistībā ar biedrības "DVS Urantija" darbību, bet starp aizturētajiem ir arī Vasiļevskis, kurš zināms kā dažādu konspirācijas teoriju izplatītājs.

Vasiļevska publicētajos materiālos regulāri figurē retorika, kas iepriekš izskanējusi Kremļa kontrolētajos medijos, tostarp pēdējo nedēļu laikā viņš aktīvi atbalstīja Krievijas armijas neprovocēto iebrukumu Ukrainā.

Savukārt biedrība "Urantija" sevi pozicionē kā organizāciju, kas nodarbojas ar meditāciju un citām garīgām lietām, taču agrāk savos pasākumos šī biedrība ir nodarbojusies ar Kremļa retorikas propagandu. "Lursoft" informācija liecina, ka biedrībā ir divi biedri – Līga Guseva un Skaidrīte Aleksejeva. Pati biedrība dibināta 2009. gadā.

"DVS Urantija" mājaslapā rakstīts, ka "2002. gada sākumā neliela dziednieku grupiņa apvienojās dziedināšanai grupā, jo šajā laikā, kad planēta pāriet nākamajā evolūcijas posmā un Zemi sāk apstarot Kosmosa dažāda veida pastiprinātas enerģijas, dziedniekam visu vienatnē ir tik pat kā neiespējami apgūt un pielietot. Nemanāmi izveidojās dziednieku kolektīvs, kuram kļuva par šauru iepriekšējās telpās. Bija jāpiemeklē jaunas telpas un tā 2003. gadā izveidojās DVS Urantija".

"DVS" biedru ieskatā nozīmē darbs, veselība, skaistums.

VDD kriminālprocesu uzsāka šā gada 1. martā saskaņā ar Krimināllikuma 74.1 un 78. pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm, proti, par noziegumu pret mieru un kara noziegumu iespējamu attaisnošanu un slavināšanu, kā arī iespējamu nacionālā un etniskā naida vai nesaticības izraisīšanu, ko veikuši organizācijas atbildīgie darbinieki, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Izmeklēšanas gaitā VDD ieguva informāciju, ka šīs organizācijas vadītāji, darbinieki un dalībnieki organizē pasākumus, kuros pauž atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā. Tāpat organizācijas rīkoto pasākumu laikā regulāri izskan aicinājumi vērsties pret Ukrainas tautu.

Latvijas Krimināllikumā paredzēta atbildība par kara noziegumu un noziegumu pret cilvēci attaisnošanu, slavināšanu, kā arī aicinājumiem uz genocīdu vai agresīvu karu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!